Pagājušajā nedēļā Valsts policija jau ziņoja, ka Rīgā tika noķerts alnis un veiksmīgi nogādāts mežā.

15.jūnijā rītā RPP darbinieki saņēma izsaukumu Dārzciema apkaimi, kur bija manīts alnis. Notikuma vietā jau bija Valsts policijas darbinieki, bet vēlāk ieradās arī veterinārās klīnikas speciālisti. Sākumā alni izdevās iedzīt koku un krūmu pudurā, taču dzīvnieks aizbēga.

Mirkli vēlāk alnim tika sadzītas pēdas - viņš bēgot bija ieskrējis kādas privātmājas pagalmā, kur iekritis baseinā, no kura alnim neizdevās tikt ārā. Izmantojot šo situāciju, veterinārās klīnikas speciālisti iešāva trankvilizatora devu un alnis lēnām nomierinājās līdz iemiga. Policisti kopā ar klīnikas darbiniekiem alni turēja baseina malā, lai viņš nenoslīktu, bet pa to laiku uz notikuma devās ugunsdzēsēji, kuri ar pāris spēcīgu roku pāriem palīdzēja vairākus centnerus smago meža dzīvnieku izvilkt no baseina un iedabūt klīnikas mikroautobusā.

Vēl pāris stundas vēlāk alnis jau bija izvests krietnu gabalu ārpus Rīgas, kur viņš tika palaists brīvībā.

Atgādinām, ka laiku pa laikam pilsētā mēdz ieklīst aļņi. Lai gan šie dzīvnieki nav agresīvi, pilsētas apstākļos tie var apjukt un kļūt bīstami apkārtējiem. Aļņu svars var sasniegt pat tonnu, tādēļ šo dzīvnieku notveršana un sagūstīšana ir ļoti sarežģīta. Tāpat arī trankvilizatorus var izmantot tikai retos gadījumos, jo to iedarbība nav momentāna.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO