21.aprīļa pēcpusdienā Rīgas pašvaldības policijas Zemgales pārvaldes dežūrdaļā vērsās kāds satraukts vīrietis, kurš likumsargus informēja, ka netālu no iecirkņa kādā daudzdzīvokļu namā vairāk nekā diennakti ņaud kaķis.

Policisti devās uz norādīto dzīvokli, kur apstiprinājās ziņotāja sniegtā informācija. Policisti ilgi klauvēja pie dzīvokļa durvīm, taču tās neviens neatvēra. Otrpus durvīm sadzirdēti izmisīgi kaķa ņaudieni.

Aptaujājot kaimiņus, noskaidrots, ka konkrētajā dzīvoklī mitinās kāds pāris ar diviem bērniem un kaķeni, kura, iespējams, ir gaidībās. Pēdējā mēneša laikā dzīvokļa iemītnieki neesot redzēti, bet kaķa izmisīgā ņaudēšana nerimstoties.

Pēc brīža pie policistiem vērsās kāds iedzīvotājs, kurš nosauca dzīvokļa īpašnieka vārdu un tālruņa numuru. Policisti vīrieti sazvanīja. Dzīvokļa īpašnieks paskaidroja, ka konkrēto dzīvokli izīrē un nekavējoties ieradīsies notikuma vietā.

Pēc neilga laika ieradās dzīvokļa saimnieks, kurš pastāstīja, ka mājvietu izīrē kādai ģimenei. Pirms pāris dienām vīrietis zvanījis mājvietā dzīvojošajai sievietei, taču uz telefona zvaniem neviens neatbildēja.

Dzīvokļa īpašnieks atlauza slēdzeni, lai pārliecinātos par dzīvnieka veselību un dzīvību. Līdzi viņam bija paņemta arī rezerves slēdzene, lai dzīvokli pēc tam varētu aizslēgt.

Mājoklī pamanīta melna kaķene, kura paslēpās zem mēbelēm. Dzīvniekam nebija ne ūdens, ne ēdiena, savukārt dabiskajām vajadzībām paredzētā kastīte nebija vairs lietojama. Visapkārt mētājās mājdzīvnieka ekskrementi kopā ar īrnieku mantām.

Viens no policistiem atrada sausās barības iepakojumu un iebēra kaķenei trauciņā. Dzīvnieks pieskrēja klāt un visu nekavējoties apēda.

Dzīvokļa saimnieks bija izbrīnīts, kādā stāvoklī tiek uzturēts viņa īpašums, un paskaidroja, ka par dzīvnieku nevar uzņemties rūpes.

Ņemot vērā, ka no kaimiņiem tika saņemta informācija, ka kaķene varētu būt gaidībās un ilgstoši nebarota, policisti pieņēma lēmumu mājdzīvnieku nogādāt veterinārajā klīnikā «Dr. Beinerts».

Rīgas pašvaldības policijas rīcībā ir informācija, ka veterinārārsti kaķeni apskatīja un konstatēja, ka medicīniskā palīdzība dzīvniekam nav nepieciešama. Tajā pašā dienā mājdzīvnieks nogādāts dzīvnieku patversmē «Ulubele». Tās darbinieki apstiprina, ka šo dienu laikā kaķenes īpašnieks nav vērsies patversmē.

Lasīt un pievienot komentāru
VISI VIDEO
Saturs drīz būs pieejams