Laimīgas sagadīšanās dēļ no vardarbīgas nāves izglābts vēl viens cietsirdīgu saimnieku pamests suns. Pagājušās nedēļas nogalē kāda ģimene esot piestājusi Ventspils šosejas malā un pavisam netīšām uzskrējusi virsū krūmājos pamestam maisam, kurā atradies suns, kas pēdējiem spēkiem cīnījies par savu dzīvību.

Maisā iespundēta divgadīga sunīte

Krūmājos grāvī iemestais maiss pārbiedējis meiteni, kura kliegdama skrējusi atpakaļ pie mašīnas un ģimenes. Tukuma pusē garāmbraucēji Ventspils šosejas malā šo maisu atraduši pavisam netīšām un par šo gadījumu pavēstījuši raidījumam Degpunktā.

Maisā iesieta bija suņu meitene. Garāmbraucēji mājdzīvnieku atraduši pavisam izmocītu un novārgušu. Kucīte ir divus gadus veca. Atradēji sunīti aizveduši uz Tukuma dzīvnieku patversmi, kur saimnieka nežēlastībā kritušais dzīvnieks tagad atgūst spēkus.

Tukuma dzīvnieku patversmes saimniece Simona Grundule raidījumam Degpunktā stāsta: „Es viņai gāju klāt, es tur pasaucu, tā kā uzrēja man, bet vairāk tā kā aicinot, kur viņa ir. Viņai bija kaklasiksna atstāta, es liku cilpu klāt, bet sunīte ne koda, ne zobus rādīja, tik skatījās, ko es tagad ar viņu darīšu; pasēdēju, parunājos un uzaicināju mašīnā, kurā sunīte ielēca, laikam mašīna viņai ir pazīstama vieta.”

Sunīte ilgi bija cietusi badu

Grundule pieļauj, ka suņuks noteikti cietis tikai tāpēc, ka cilvēkiem vairs nav bijis naudas tā uzturēšanai. Citādi maz ticams, vai kāds vēlētos atbrīvoties no tik labi audzināta un kopta dzīvnieka.

„Tagad ir ļoti daudz aizbraucēju uz ārzemēm, varbūt tas ir tas variants. Varbūt kādam bija atstāts, uzticēts suns, bet, kad tas suns ir apnicis vai atstāto naudu un ēdienu apēdis, tad suns kļūst lieks. Var redzēt, ka sunīte nav ēdusi labu laiku, viņa ir ļoti tieva, un paldies viņai, ka vēl nav zaudējusi dzīvesprieku un optimismu.”

Aicina palīdzēt atrast cietsirdīgo saimnieku

Patversmes darbiniece Simona aicina iedzīvotājus palīdzēt noskaidrot atrastās suņu meitenes saimnieku, ziņojot Tukuma dzīvnieku patversmei pa tālruni 26227913. Simona uzsver, ka bijušais dzīvnieka saimnieks suņu meiteni vairs atpakaļ nedabūs.

„Arī aicinām atsaukties Tukuma iedzīvotājus, ja nu kāds pazīst saimnieku vai kaimiņu, var būt anonīms zvans. Centīsimies iesaistīt policiju. It kā jau nav kriminālnozieguma, suns nav sists vai traumēts, ir vesels un pacietīgi gaidījis saimnieku tajā vietā, bet tas pats veids, kādā suns bija iesiets maisā un atstāts lielās šosejas malā, – tā neviens normāls cilvēks nedara. Tad ir patversmes vārti, kur piesiet suni sliktākajā gadījumā vai palūgt kādam, lai atved,” sacīja dzīvnieku aizbildne Grundule.

Arī Jelgavā kāds maisā slīcinājis suni

Pavisam līdzīgs gadījums nesen noticis arī Jelgavā. Tur arī saimnieku pamestu un maisā iebāztu suni ugunsdzēsēji pagājušās nedēļas nogalē esot izvilkuši no notekūdeņu caurules.

VUGD Jelgavas daļas komandieris Artūrs Hroļenko atzina: „Pieteica mums, ka no kādas kanalizācijas akas nāk skaņa. Aizbraucot uz notikuma vietu, arī izdzirdējām tādu skaņu. Tad ielikām kāpnes un nokāpām četrus metrus lejā, izvilkām, un maisā bija ietīts suns.”

Jelgavā atrastais suns pēc apskates izrādījies visai mundrs un šobrīd esot nodots gādīgu cilvēku rokās. „Uz vietas bija arī Valsts policija, un tai tika nodots suns, viņi to aizgādāja uz veterināro klīniku, uz apskati. Pēc manā rīcībā esošās informācijas, suns ir dzīvs un ar viņu viss ir kārtībā,” apstiprināja Hroļenko.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO