No cilvēku vardarbības cietusī suņu meitene Linda pagājušajā nedēļā triumfējusi Vislatvijas patversmju dzīvnieku un adoptēto dzīvnieku izstādē. Sunīte, kurai pēc pārdzīvotajām mocībām tika amputēta viena ķepa, šajā izstādē ieguvusi ņiprākā suņa titulu, un kucēns tagad gaida jaunus saimniekus, kas viņu lolotu un skolotu.

Kucēns Linda vēl nesen tika sists, mocīts un mērdēts badā. Sunīte pēc tam pārcieta ķepas amputāciju un tagad ir spiesta turpināt dzīvi tikai uz trijām ķepām. Taču Lindu izdevās glābt no nežēlīgo cilvēku rokām un kucēns turpina dzīvot pilnvērtīgu suņa dzīvi pie pagaidu saimnieka.

Ņiprā Linda arī skatītāju simpātija

Septembra pēdējās nedēļas nogalē dzīvespriecīgā sunīte Linda, kurai netraucējot draiskoties un skraidīt vienas ķepas trūkums, guvusi panākumus Vislatvijas patversmju un adoptēto dzīvnieku izstādē. Lindai tika pasniegts diploms, iegūstot izstādes ņiprākā suņa titulu. Pie tam sunīte atzīta par skatītāju simpātiju, tādējādi saņemdama vēl vienu balvu.

No kucēna strāvojot dzīvesprieks un enerģija, ko var tikai apbrīnot, ja ņem vērā tikai trīs ķepu esamību. Biedrības „Dzīvnieku pansija Ulubele” pārstāve Kristīne Timpare atzinusi, ka sunīte Linda tagad meklējot gādīgus saimniekus, kuri vēlētos un spētu šo daudz cietušo kucēnu pieņemt savā ģimenē.

„Tuvojas 4.oktobris - Dzīvnieku aizsardzības diena, un mēs, visi dzīvnieku aizsargi, ļoti ceram un gribam atrast līdz šim datumam Lindiņai jaunas mājas. Viņa tiešām ir ļoti zīmīgs sunītis, kā jau jūs zināt, viņai ir tikai trīs ķepiņas, viņa ir ļoti aktīva, draiska un jautra suņu meitene,” tā, cerot uz jaunu saimnieku atsaucību, Degpunktā norāda Kristīne Timpare.

Ieteicama māja un enerģiski saimnieki

Dzīvnieku aizsargi uzskata, ka sunītei Lindai vispiemērotākās mājas būtu privātīpašumā pie enerģiskiem saimniekiem, kurus nebaidot aktīvs suns. Turklāt esot kategoriski izslēgta iespējamība atdot Lindu cilvēkiem, kas vēlas sargsuni pie ķēdes.

Timpare atzīst: „Protams, ja tā ir privātmāja, tad būtu ļoti vēlams, lai ap to būtu žogs, jo, kā jau mēs pieminējām, Linda ir aktīva un viņa var nejauši vienkārši aizmukt kaut kur un nesaprast, ka vajag nākt atpakaļ.” Turklāt svarīgi – šim sunītim patīk gan bērni, gan citi suņi.

Linda izpilda dažādas komandas

Pagaidu saimnieks informējis, ka Linda pakļaujoties dresūrai, esot ļoti gudra un savos deviņos dzīves mēnešos mākot izpildīt dažādas komandas. Pagaidām kucēnam nav izveidojies savs raksturs, tādēļ jaunajiem saimniekiem būtu iespēja Lindu izaudzināt tādu, kādu sapņojusi redzēt potenciālā saimnieku ģimene savās mājās un pagalmā.

Sunīte Linda, pārciešot cilvēku nežēlību, tā pa īstam neesot izbaudījusi kucēna bērnību, tādēļ dara to tagad - ar pilnu sparu un enerģiju. Tāpēc jaunajiem saimniekiem esot jārēķinās, ka Linda vēl kādu brīdi uzvedīsies kā kucēns, prasīsies rotaļāties un viņu vajadzēs skolot.

Cilvēkus, kas patiešām vēlas ņemt savā ģimenes lokā sunīti Lindu, viņu lolot un skolot, biedrība „Ulubele” aicina zvanīt pa tālruni 20 20 33 33.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO