Ogres upē ceturtdien Lēdmanes pagastā pie Lobes kroga iecerēts ielaist 50 tūkstošus foreļu mazuļu, lai atjaunotu strauta foreļu populāciju Latvijā, pastāstīja projekta "Miljons foreļu atgriešanās" pārstāve Anna Blaua.

Zivju mazuļu ielaišanā piedalīsies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Raimonds Vējonis un projekta idejas autors "Skonto būves" valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis. Ihtiologi Māris Olte un Armands Roze interesentiem stāstīs par to, kā zivju mazuļi tika audzēti un kā šo zivju sugu iespējams nosargāt.

"Strauta foreles ir īpaša dabas vērtība un upju ekoloģiskās tīrības indikators. Taču strauta forelei Latvijā liktenis bijis skarbs ‒ gan kolhozu laiki, gan arī cilvēki darījuši daudz, lai foreles upēs nedzīvotu un neizdzīvotu. Strauta forele nav Latvijas īpaši aizsargājamo zivju sarakstā, arī valsts atbalsta programmas to populācijas atjaunošanai līdz šim nebija," norādīja Blaua.

Foreļu ielaišana sešās Latvijas upēs ‒ Ventā, Lielupē, Gaujā un citās ‒ norisināsies četrus gadus, to laikā iecerēts upju baseinos ielaist vienu miljonu zivju mazuļu, lai atjaunotu foreļu populāciju Latvijā.

"Zivju mazuļus paredzēts ielaist upēs, kur strauta foreles kādreiz dzīvojušas vai atrodas uz izmiršanas robežas," sacīja Blaua.

Šogad dažādās Latvijas upēs paredzēts ielaist 250 tūkstošus zivju mazuļu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO