Otrdien raidījums "Degupunktā" ziņoja, ka it kā kāds suņa saimnieks otrdien ap pulksten 12 piebraucis ar automašīnu pie Beinerta veterinārās klīnikas Rīgā, piesējis pie tās durvīm savu suni un steidzīgi aizbraucis. Savukārt personas, kura atveda suni uz klīniku, radinieks TVNET pastāstīja, ka situācija bija pavisam cita - minētais suns pieklīdis kafejnīcā, kuras darbinieks, rūpējoties par suni, to nogādājis Beinarta klīnikā.

Kā uzzināja TVNET, persona laika trūkuma dēļ atstājusi suni klīnikā, par to informējot klīnikas darbiniekus, jo nav varējis to aizvest līdz patversmei. Raidījumā izskanējušo apvainojumu, ka suns atvests un pamests, personas radinieks nosauca ar apmelojumu.

Pie tam minētā persona nav suņa saimnieks, bet gan sunim svešs cilvēks, kurš labu gribēdams to atvedis līdz klīnikai.

Iepriekšējā informācija, kuru publicējām pēc "Degpunkta" sižeta

Suņa saimnieka rīcību fiksējušas Beinerta veterinārās klīnikas videonovērošanas kameras. Vīrietis ar auto piebraucis pie klīnikas, steidzīgi izņēmis no bagāžnieka suni un piesējis pie klīnikas durvīm. Tad nekavējoties aizbraucis no klīnikas teritorijas.

Veterinārās klīnikas vadītājs Jānis Beinerts „Degpunktā” sacīja: „Suņuks tāds ļoti uzticīgs, dzīvīgs, priecīgs, nezina, kur ir atbraucis ciemā. Nu lūk, un [saimnieks] teciņus dodas prom bez kādiem sirdsapziņas pārmetumiem, pat nenoglāstot nabaga kustoni, un lieta darīta.”

Viņš uzskata, ka šāda rīcība, lai arī bezatbildīga, tomēr esot labāk vērtējama nekā mājdzīvnieka piesiešana mežā pie koka un pamešana.

Pie klīnikas pamesto sunīti Beinerts teicās nogādāt uz dzīvnieku patversmi. „Nekādas kaites viņam nav, midzināms nav,” piebilda klīnikas vadītājs. Viņš izteica cerību, ka suns atradīs jaunus saimniekus.

„Varbūt kādam interesē labs, smuks sunīts. Vajadzēja dzirdēt, kā viņš, nabags, kauca, bet sirds jau viņiem nesāp. Es nezinu, kā vispār tā cilvēks var – tas tāpat kā veco mammu ragaviņās un - uz mežu aizved, kad apnikusi,” atzina Beinerts.

Suns nogādāts "Līču" patversmē

Pamestais dzīvnieks ir bezšķirnes suņu meitene, apmēram četrus mēnešus veca, aktīva un draudzīga. Suns esot kopts un barots, tādēļ klīnikas darbiniekiem grūti izprast, kāpēc saimnieks pats nav aizvedis dzīvnieku uz patversmi, informējis par vakcināciju vai arī meklējis jaunus saimniekus.

Beinerts atzina, ka vēlas pievērst uzmanību tam, ka šādi gadījumi notiekot arī pie citām veterinārajām klīnikām. „Nevienu jau nevar nosodīt, ka viņam nav tie apstākļi tādi, bet tad - rīkojies cilvēcīgi,” uzsvēra Beinerts. Ja cilvēks pats vairs nespējot parūpēties par mājdzīvnieku, tad viņam vajadzētu mēģināt meklēt tam jaunas mājas.

„Degpunktā” informēja, ka pie klīnikas piesietais suns nogādāts Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmē „Līči”. Ja kāds vēlas kļūt par šīs suņu meitenes saimnieku, tad var doties pēc tās uz patversmi.

Skatīt pievienoto video.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO