FOTO: 15min.lt

Romas Katoļu baznīcas galva pāvests Francisks sestdien Viļņā aicināja Lietuvas iedzīvotājus būt atvērtiem un saprotošiem, kļūt par "tiltu starp Austrumu un Rietumeiropu".

Lietuva varētu kļūt par pretsvaru balsīm, kas iestājas par šķelšanos, nevis vienotību, Viļņā pie prezidenta pils uzrunājot valsts amatpersonas un sabiedrības pārstāvjus, sacīja pāvests.

"Mūsdienu pasaulē par spīti visiem tiem, kas draudu un konfliktu apstākļos sēj šķelšanos un pretstāvi, kas sola garantēt drošību un saglabāt savu kultūru, cenšoties atbrīvoties no citiem, samīdot un izdzenot viņus, jums, lietuviešiem, viņiem par spīti ir jāpaziņo: "Mēs atzīstam atšķirības.""

"Raisot dialogu, būdami atklāti un saprotoši, jūs varat kļūt par tiltu starp Austrumu un Rietumeiropu," viņš uzsvēra.

"Jūs paši esat pieredzējuši centienus visiem uzspiest vienu modeli, kuram visi bija pielīdzināti, lai iedvestu, ka mazākuma privilēģijas ir svarīgākas par cieņu un kopīgo labumu," sacīja Francisks.

Viņš atgādināja, ka Lietuva ir spējusi uzņemt dažādu tautību un reliģiju cilvēkus - poļus, krievus, baltkrievus, ukraiņus, armēņus, vāciešus, katoļus, pareizticīgos un citus.

Sveicot Lietuvu ar neatkarības atjaunošanas simtgadi, pāvests aicināja šo gadu pārdzīvojumus padarīt dzīvus.

Tas ļaus "rast risinājumu mūsdienu problēmām un raudzīties uz nākotni dialoga un vienotības garā ar visiem šeit dzīvojošajiem, tiekties uz to, lai neviens nebūtu atraidīts".

"Tikai tā saknes, kas palīdzēja jums izaudzēt jūs priecējošos augļus, saglabājas dzīvotspējīgas un veselas," viņš norādīja.

"Gūstot spēku pagātnē, jūs no jauna atgūstat šīs saknes un atdzīvināt to, kas Lietuvu padara īpašu, kas palīdzēja augt jūsu valstij un nesalūzt,- iecietību, viesmīlību, cieņu un solidaritāti," sacīja Romas Katoļu baznīcas galva.

Fotogalerija: Pāvesta diena Lietuvā

Sestdienas vakarā Viļņas Katedrāles laukumā notika pāvesta tikšanās ar jauniešiem, uz kuru bija sapulcējušies desmiti tūkstoši cilvēku.

"Pretosimies tam individuālismam, kas mūs norobežo no citiem, padara mūs egocentriskus, godkārīgus, tādus, kas gādā tikai par savu tēlu un savu labumu," vēršoties pie jauniešiem, sacīja pāvests.

"Dzīve, kas pavadīta iepretim spogulim, ir neglīta. Skaista dzīve ir ar citiem - ģimenē, ar draugiem, cīņā kopā ar savu tautu."

"Tautā ir mūsu saknes, mūsu identitāte, bez saknēm mēs neesam cilvēki," uzsvēra pāvests.

Vienlaikus viņš mudināja jauniešus gūt zināšanas, pieredzi no pagātnes, tiekoties ar gados vecākiem cilvēkiem, sarunās ar viņiem.

"Runāt ar veciem cilvēkiem nav garlaicīgi," sacīja 81 gadu vecais pāvests.

Pāvests Francisks sestdien sāka vizīti Baltijas valstīs. Tās gaitā viņš 22. un 23. septembrī apmeklē Lietuvu, 24. septembrī viesosies Latvijā, bet 25. septembrī dosies uz Igauniju.

Vizītes sākumā pāvests Viļņā tikās ar Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti.

Vizītes pirmajā dienā pāvests tiksies ar jauniešiem Viļņas Katedrāles laukumā un apmeklēs Viļņas katedrāli.

Video: Pāvests ierodas vizītē Lietuvā

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO