Partijas "KPV LV" valdes priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš uzrunā klātesošos, sagaidot 13. Saeimas vēlēšanu rezultātus.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Saskaitot balsis arī visos vēlēšanu iecirkņos, ir mainījies potenciālais mandātu sadalījums nākamajā Saeimā, partijai "Saskaņa" zaudējot vienu deputāta vietu, bet to iegūstot partijai "KPV LV", liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVL) apkopotie provizoriskie vēlēšanu rezultāti par visiem vēlēšanu iecirkņiem.

Atbilstoši jaunākajiem rezultātiem, "Saskaņa" nākamajā parlamentā iegūs 23 deputātu vietas, "KPV LV" un Jaunā konservatīvā partija - pa 16, "Attīstībai/Par" un "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK - pa 13, Zaļo un zemnieku savienība - 11, bet "Jaunā Vienotība" - 8 deputātu vietas.

Vēlēšanu rezultāti vēl būs oficiāli jāapstiprina, šodien preses konferencē pavēstīja Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Rīgas vēlēšanu apgabalā ir uzvarējusi "Saskaņa" un iegūs 11 mandātus, "KPV LV", AP, JKP - pa 5, VL-TB/LNNK - 4, JV - 3, ZZS - 2 mandātus. Vidzemē ir uzvarējusi JKP un ieguvusi 5 mandātus, tālāk seko "KPV LV", VL-TB/LNNK, AP - pa 4, ZZS un "Saskaņa" - pa 3, un JV - 2 mandātus.

Latgalē ir uzvarējusi "Saskaņa", iegūstot 6 mandātus, tālāk seko ZZS un JKP - pa 2, bet pārējās partijas ieguvušas pa vienam mandātam. Kurzemē ir uzvarējusi "KPV LV" un ieguvusi 3 mandātus, ZZS, JKP, VL-TB/LNNK - pa 2, "Saskaņa", AP un JV - pa vienam mandātam. Arī Zemgalē ir uzvarējusi "KPV LV", iegūstot 3 mandātus, JV ieguvusi vienu mandātu, bet pārējās partijas - pa divām deputātu vietām.

Kopumā Latvijā "Saskaņa" ir ieguvusi 19,8% vēlētāju atbalstu, "KPV LV" - 14,25%, JKP - 13,59%, "Attīstībai/Par" - 12,04%, VL-TB/LNNK - 11,01%, ZZS - 9,91%, bet "Jaunā Vienotība" - 6,69% balsu.

Savukārt "aiz svītras" ir palikušas partijas Latvijas Reģionu apvienība, kas ieguvusi 4,14% balsu, Latvijas Krievu savienība - 3,2%, un "Progresīvie" - 2,61%. Šīs partijas, lai arī nav iekļuvušas Saeimā, tomēr varēs saņemt valsts piešķirto finansiālo atbalstu.

Vēlētāju aktivitāte 13.Saeimas vēlēšanās ir bijusi visu laiku zemākā atjaunotās Latvijas laikā - 54,6%, pie balsošanas urnām dodoties tikai 845 196 no reģistrētajiem 1 548 100 balsstiesīgajiem. Visapzinīgākie ir bijuši balsotāji Vidzemē, kur vēlētāju aktivitāte sasniegusi 60,96%, bet Latgalē nobalsojuši tikai 43,07% reģistrēto vēlētāju.

Noskaties vēlēšanu nakts tiešraidi kopā ar Mārtiņu Dauguli!

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO