FOTO: REUTERS/Pavel Rebrov/Scanpix

Trīs Krievijas sagrābtie Ukrainas karakuģi nogādāti Kerčas ostā Ukrainas okupētajā Krimas pussalā, bet trīs no ievainotajiem Ukrainas kara jūrniekiem aizvesti uz Maskavu, pirmdien paziņojis Ukrainas prezidenta pārstāvis Krimas autonomajā republikā Boriss Babins.

"Atbilstoši jaunākajai informācijai uz [Krievijas sagrābtajiem kuģiem] atradās vismaz seši ievainotie. Viņu vidu bija arī agresorvalsts tiešas spēka lietošanas dēļ smagi ievainotie. Pēc tam Krievijas specdienestu paziņojumos figurēja tēze tikai par trīs ievainotajiem, un mēs zinām, ka viņi ir nosūtīti uz Maskavu. Sagrābtie kuģi atrodas okupētajā Kerčā. Par pārējo apkalpju locekļu likteni detalizētu informāciju sniegt nevaru," Ukrainas portālam Obozrevatel.ua sacīja Babins, kurš Krimas okupācijas dēļ savus pienākumus pilda Kijevā.

3

Video: Krievijas sagrābtie kuģi atrodas Kerčā

Jau vēstīts, ka svētdien Ukraina apsūdzēja Krieviju, ka tās robežapsardzes kuģis taranējis Ukrainas Jūras spēku velkoni, kurš līdz ar diviem bruņu kuteriem no Odesas ostas Melnajā jūrā bija devies uz Mariupoles ostu Azovas jūrā cauri Kerčas šaurumam, kas atdala Krieviju no tās anektētās Krimas pussalas. Krievijas robežsardzes kuģis arī atklājis uguni, ievainojot sešus Ukrainas jūrniekus, un Krievijas specvienība sagrābusi Ukrainas kuģus, paziņojušas Ukrainas varasiestādes.

Maskava apsūdz Ukrainu, ka tās kuģi iebraukuši Krievijas teritoriālajos ūdeņos. Kijeva to noliedz, uzsverot, ka par savu kuģu braucienu iepriekš paziņojusi saskaņā ar starptautiskajiem kuģošanas drošības noteikumiem, tomēr Krievijas robežapsardzes kuģi veikuši klaji agresīvas darbības pret Ukrainas Jūras spēku kuģiem.

3

Naktī uz pirmdienu notika Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sēde, kurā tika nolemts ieteikt prezidentam Petro Porošenko uz 60 dienām ieviest valstī karastāvokli. Parlamenta sēde, kurā tiks lemts par karastāvokļa noteikšanu. paredzēta pirmdien pulksten 16.00 pēc vietējā laika, kas vienāds ar Latvijas laiku.

Eiropas Savienība un NATO svētdien aicināja mazināt spriedzi starp Krieviju un Ukrainu pie Krimas krastiem un mudināja Maskavu atjaunot brīvu satiksmi Kerčas šaurumā.

Situāciju saistībā ar Krievijas uzbrukumu Ukrainas karakuģiem pirmdien ārkārtas sēdē izskatīs ANO Drošības padome.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO