FOTO: Sintija Zandersone/LETA

Ziņas ne tikai lasa - tās arī redz fotogrāfu un kameras operatoru uzņemtajos kadros. Portāls Apollo piedāvā apskatīt desmit spilgtākos notikumus Latvijā un pasaulē 2018. gadā.

"Kriminālās ekselences fonds"

Režisora Oskara Rupenheita veidotā komēdija "Kriminālais ekselences fonds" ieies Latvijas kino vēsturē - tā kļuvusi par kinoteātra "Kino Citadele" 15 gadu pastāvēšanas laikā visapmeklētāko latviešu filmu.

Filmas pirmizrāde bija 2. februārī, taču "Forum Cinemas" to varēja noskatīties vēl decembrī. Vai gadījumā nav sasniegts vēl viens rekords?

Ziemas Olimpiskās spēles un politika

Nav šaubu - Ziemas Olimpiskās spēles Dienvidkorejas pilsētā Phjončhanā ir vienas no zīmīgākajiem, ja ne pat zīmīgākais, sporta notikums 2018. gadā.

Bez politikas neiztikt. Atklāšanas ceremonijā Dienvidkorejas un Ziemeļkorejas sportisti un pavadošās delegācijas gāja zem kopēja karoga - Korejas, un tas iezīmēja attiecību uzlabošanos abu valstu starpā. Savukārt dopinga skandālos cietusī Krievija oficiāli Olimpiskajās spēlēs nemaz nepiedalījās.

Karaliskās kāzas

Notikumi britu karaļnamā var neinteresēt, taču gada lielākās kāzas nevarēja palaist garām - 19. maijā gredzenus mina princis Harijs un amerikāņu izcelsmes aktrise Megana Mārkla.

Oktobra vidū apstiprinājās, ka karaliskais pāris gaida savu pirmdzimto.

Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerts

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki risinājās no 30. jūnija līdz 8. jūlijam un tajos piedalījās ap 43 000 dalībnieku no Latvijas, kā arī citām pasaules valstīm.

Svētki bija īpaši ar to, ka tos aizvadīja simtgades zīmē. Tie noslēdzās ar tautasdziesmu "Pūt, vējiņi" 16 500 koristu izpildījumā.

Karstā vasara

Atkarībā no noskaņojuma, šovasar Latvijā varēja vai nu izcepties vai labi izsauļoties.

Šovasar netrūka spožas saules, tika pārspēti vairāki karstuma rekordi. Pat vēl oktobrī termometra stabiņš vietām pakāpās līdz +20 grādiem.

Lauksaimnieki gan nevarēja priecāties - kaitējums, kuru nodarīja ilgstošais sausums, bija pielīdzināms valsts mēroga katastrofai.

IKEA atvēršana Latvijā

Vai tas būtu H&M vai KFC, lielu zīmolu ienākšana Latvijā allaž saceļ troksni. Zviedru mājas iekārtojuma un mēbeļu tirgotājs IKEA nebija izņēmums.

Veikala atvēršanas dienā pie veikala pulcējās ļaužu pūļi, un tuvākajās nedēļās tur paviesojās vairākas slavenības, lai vēlāk paustu savas pārdomas par zviedru tirdzniecības gigantu.

Pāvests "papamobilī" Aglonā

Romas Katoļu baznīcas galva pāvests Francisks savas vizītes laikā Baltijas valstīs vienu dienu paviesojās Latvijā.

>> Četras dienas Baltijā – pāvesta ceļš caur Lietuvu, Latviju un Igauniju

Par godu vizītei pirmdiena, 24. septembris, tika atzīta par brīvdienu. Vispirms pāvests Francisks viesojās Rīgā, bet vēlāk devās uz svēto misi Aglonā. Tieši tur vienīgo reizi varējām redzēt pāvestu braucam savā "papamobilī".

Uzlauž "draugiem.lv"

Nenoliedzami viens no svarīgākajiem - iespējams, pat svarīgākais - notikums Latvijā šogad bija 13. Saeimas vēlēšanas, bet to pavadīja kāds incidents - tika uzlauzta vietne "draugiem.lv".

Todien ieejot portālā, pārdesmit minūtes varēja dzirdēt Krievijas himnu, lasīt prokremlisku uzsaukumu un skatīt atbilstošus attēlus. Portāls tika izslēgts, bet pēc vairākām stundām tā darbība atjaunota.

Vai tam bija ietekme uz vēlēšanām? Par to lai katrs spriež pats.

Latvijas simtgades uguņošana

Cilvēkiem patīk zīmīgi skaitļi un Latvijas valsts 100. pastāvēšanas gadskārtu nemaz nedrīkstēja nosvinēt citādi, kā tikai ar lielu vērienu.

Svētku kulminācija bija uguņošana 13. novembra krastmalā. Tā izmaksas bija aptuveni desmit reizes lielākas kā citus gadus - 235 000 eiro (galējās izmaksas beigās izrādījās 370 000 eiro).

Vienas dziesmas dēļ jeb Stāsts par Eviju Vēberi

Nākamajā dienā pēc simtgades atzīmēšanas pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas norisinājās koncerts "Mīlestības vārdā. 18+".

Daudzu sašutumu izraisīja jaunās mākslinieces Evijas Vēberes izpildītā dziesma "Svētku diena", kuras autors ir Imants Kalniņš un oriģinālizpildītāja - Olga Rajecka. Dziedātājai Vēberei atradās gan aizstāvji, gan kritiķi.

Tad atklātībā nonāca informācija par mākslinieku honorāriem, un koncerts "Mīlestības vārdā. 18+" kļuva par vienu no apspriestākajiem notikumiem 2018. gada nogalē.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO