Foto: Ekrānuzņēmums no video

Pirmdien, 25. februārī, Rīgas pašvaldības policijas (RPP) darbiniekiem izdevās izglābt kādu sievieti, kura bija ielūzusi Ķīšezerā ledū aptuveni 600 metrus no krasta, vēsta RPP.

Pulksten 8.51 RPP Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki videonovērošanas kamerās pamanīja, ka aptuveni 600 metrus no krasta ledū ielūst kāds cilvēks. Uz notikuma vietu nekavējoties devās vairāki glābēji.

Pāris minūtes vēlāk glābēji ieradās krastā, kur uzsāka vairāk nekā puskilometru garu sprintu līdz vietai, kur bija ielūzis cilvēks.

Nokļūstot pie cietušā, konstatēts, ka ielūzusī sieviete ir pie samaņas. Viņa ar glābšanas dēli tika izvilkta atpakaļ uz ledus, kur viens no darbiniekiem apsedza viņu ar savu dienesta jaku.

Uzreiz pēc tam aptuveni 50 gadus vecā sieviete uz dēļa tika aizstumta līdz krastam, kur jau gaidīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. Pēc pirmās neatliekamās palīdzības sniegšanas kundze hospitalizēta.

Video: Sarežģītā operācijā policisti izglābj 600 metrus no krasta ledū ielūzušu sievieti

RPP atgādina, ka joprojām ir spēkā paaugstinātas bīstamības ledus periods, tādēļ uz ledus drīkst atrasties vien dažās vietās. Turklāt vietās, kur tas ir atļauts, neviens nedrīkst doties tālāk par 100 metriem no krasta līnijas. Šajā notikumā uzskatāmi redzams, kādēļ šis 100 metru ierobežojums pastāv - jo tālāk no krasta notikusi nelaime, jo sarežģītāka ir glābšanas operācija.

Lasīt un pievienot komentāru
VISI VIDEO
Saturs drīz būs pieejams