FOTO: EPA/Scanpix

Kazahstānas dienvidu pilsētā Arisā bruņoto spēku munīcijas noliktavā pirmdien, 24. jūnijā, noticis spēcīgs sprādziens un izcēlies liels ugunsgrēks, kurā gājis bojā viens un ievainots 71 cilvēks, bet no pilsētas evakuēti iedzīvotāji, vēsta vietējie plašsaziņas līdzekļi.

Turpinoties ugunsgrēkam, munīcijas noliktavā notiek sprādzieni, kas dzirdami visā pilsētā.

Sprādzienu dēļ ugunsdzēsēji nevar piekļūt munīcijas noliktavai, lai dzēstu ugunsgrēku. Amatpersonas pieļauj iespēju, ka sprādzieni var turpināties vairākas dienas.

Pagaidām nav zināms, kas izraisījis eksploziju, pēc kuras sākās ugunsgrēks.

Vietējās varas iestādes izsludināja ārkārtējo stāvokli un pieņēma lēmumu no pilsētas evakuēt visus 45 000 iedzīvotājus. Viņi tika nogādāti evakuācijas centros, kas ierīkoti apdzīvotajās vietās 25 līdz 35 kilometrus no Arisas.

Video: Sprādziens munīcijas noliktavā Kazahstānā

Daudzi cilvēki atstāja pilsētu savos automobiļos vai kājām, citi tika izvesti ar varasiestāžu organizēto transportu. Pēc amatpersonu teiktā, pilsētā gandrīz neviens nav palicis, un amatpersonas dodas apgaitās, meklējot tos, kas slēpjas pagrabos un citur, lai arī viņus izvestu no pilsētas.

Tomēr Arisā palikuši karavīri, kuru uzdevums ir sargāt arsenālu, paziņoja Kazahstānas aizsardzības ministrs Nurlans Jermekbajevs, kurš ieradies Arisā.

"Pašas militārās pilsētiņas, arsenāls atrodas militārpersonu apsardzībā. Daļa no viņiem ir aizsargātos bunkuros, daļa ir nodrošināti ar aizsardzības līdzekļiem, tādēļ viņu drošība tiek garantēta," sacīja Jermekbajevs.

Uz Arisu plāno doties arī Kazahstānas prezidents Kasims Žomarts Tokajevs, vēsta prezidenta kanceleja.

Vietējo iedzīvotāju sociālajos tīklos ievietotajos videomateriālos un fotoattēlos redzams, ka nodarīti bojājumi pilsētas ēkām.

Caur pilsētu pārtraukta vilcienu satiksme.

Seismologi paziņojuši, ka sprādzieni munīcijas noliktavā izraisījuši vairākus pazemes grūdienus, kuru stiprums bijis 3,1 līdz 3,4 magnitūdas pēc Rihtera skalas.

Arisa, kas atrodas Turkestānas apgabalā, ir svarīgs dzelzceļa mezgls. Pilsētā ir apmēram 45 000 iedzīvotāju.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO