kūla

FOTO: Jānis Vingris/TVNET

Naktī uz svētdienu, 7. jūliju, plkst. 3.53 tika saņemts izsaukums uz Olaines novada Olaines pagastu, kur ar atklātu liesmu dega divas dzīvojamās mājas un saimniecības ēkas, kā arī pastāvēja liesmu izplatīšanās draudi uz tuvā esošajām trim citām dzīvojamām mājām, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Vairāk nekā 20 ugunsdzēsēji veica šī paaugstinātas bīstamības ugunsgrēka dzēšanas darbus, kurus apgrūtināja ūdens ņemšanas vietu trūkums un tas, ka ēkās uz glābēju ierašanās brīdi jau dega ar atklātu liesmu.

Plkst.5.30 ugunsgrēka izplatību izdevās ierobežot un tajā dega divas divstāvu dzīvojamās mājas, katra 160 kvadrātmetru platībā un saimniecības ēka 150 kvadrātmetru platībā. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās no liesmām nosargāt trīs pāris metru attālumā esošās dzīvojamās mājas. 

VUGD informēja, ka šogad ugunsgrēkos gāja bojā jau 48 cilvēki, bet 160 cilvēki bija cietuši ugunsnelaimēs un 271 cilvēku izdevies izglābt.

Nereti ugunsgrēkos ar bojāgājušiem, cietušiem un izglābtiem cilvēkiem, ugunsdzēsēji glābēji konstatē, ka daļu no traģiskajām ugunsnelaimēm varēja iepriekš novērst, ja vien tiktu savlaicīgi ievērotas ugunsdrošības prasības un mājoklī uzstādīts dūmu detektors.

VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju parūpēties par savu drošību un uzstādīt mājoklī vismaz vienu dūmu detektoru, kurš, reaģējot uz ugunsgrēkā radušos sadūmojumu, ar ilgu un skaļu signālu brīdinās par izcēlušos nelaimi, tādejādi pievēršot cilvēku uzmanību, ļaujot pašiem izglābties un izsaukt ugunsdzēsējus.

No 2020. gada 1. janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, tāpēc VUGD aicina neatlikt rūpes par savu un līdzcilvēku drošību uz vēlāku laiku.

Aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 67 izsaukumus, no kuriem 23 bija uz ugunsgrēku dzēšanu, 28 uz glābšanas darbiem un 16 maldinājumi.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO