Menijs Pakjao (no labās)

FOTO: AFP/SCANPIX

Filipīniešu boksa leģenda Menijs Pakjao sestdien kļuva par visu laiku vecāko pusvidējā svara (līdz 66,7 kg) čempionu, izcīnot Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona jostu.

Pakjao sestdienas cīņā pēc tiesnešu lēmuma pieveica amerikāni Kītu Tūrmanu, kurš iepriekš bija izcīnījis Pasaules Boksa asociācijas (WBA) čempiona jostu. Zīmīgi, ka 40 gadus vecais filipīnietis ir desmit gadus vecāk par līdz šim nepieveikto Tūrmanu.

Pieredzējušais bokseris savu dominanci lielākoties apliecināja pirmajos raundos, bet arī mača turpinājumā viņš saglabāja iniciatīvu. Divi no trim tiesnešiem cīņu novērtēja ar 115-112 punktiem par labu Pakjao, bet trešais soģis to novērtēja ar 114-113 par labu amerikānim.

"Tas bija jautri. Mans pretinieks ir labs un spēcīgs bokseris," pēc cīņas teica uzvarētājs. Līdz ar gūto panākumu Pakjao savā karjerā izcīnījis 62 uzvaras, cietis septiņus zaudējumus, bet divreiz cīnījies neizšķirti.

"Es neesmu no tiem bokseriem, kurš daudz runā, jo man svarīga ir vienīgi cīņa. Vēlos aplaudēt savam pretiniekam par viņa sīkstumu. Viņš māk cīnīties," uzvarēto amerikāni slavēja pieredzējušais bokseris.

Pakjao par cīņu nopelnīja aptuveni 20 miljonus ASV dolāru (17,8 miljonus eiro), un šobrīd atkal ir vadošais bokseris pusvidējā svara kategorijā, iegūstot arī Tūrmana WBA absolūtā čempiona jostu. Tomēr pats bokseris atzina, ka tuvākajā laikā viņš plāno atgriezties dzimtenē, lai turpinātu darbu senatora amatā pirms ticis skaidrībā par nākošo iespējamo cīņu.

"Domāju, ka vēlreiz cīnīšos nākamgad," teica Pakjao. "Tagad došos atpakaļ uz Filipīnām, kur turpināšu savu darbu, bet vēlāk domāšu par nākamo cīņu."

Tikmēr viņa pārspētajam pretiniekam pēc cīņas bija daži iebildumi, lai arī pats atzina, ka vēlējies parādīt labāku sniegumu. "Es zināju, ka cīņas rezultāts būs tuvs. Pakjao mani nokautēja pirmajā raundā, tāpēc arī sajuta pacēlumu," teica amerikānis. "Šī bija skaista boksa nakts, tomēr es vēlējos būt nedaudz sīvāks pretinieks."

"Jutu, ka viņš ir nedaudz paguris, tomēr pretiniekam ringā ir liela pieredze. Labprāt atkārtoti cīnītos ar Pakjao," pēc zaudējuma teica Tūrmans, kurš cīņā izdarīja vairāk precīzu sitienu nekā viņa pretinieks. "Mani skaitļi nebija gana, lai šodien gūtu panākumu. Cīņa pagāja ļoti ātri, un es zināju, ka man ir jāizdara kas iespaidīgs, bet Pakjao bija pārāk labs."

Filipīnietis ir pirmais un vienīgais bokseris pasaulē, kurš spējis kļūt par pasaules čempionu astoņās dažādās versijās.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO