8. septembrī Latvijā atzīmē Tēva dienu. Tai veltītajā gājienā šogad Rīgā piedalījās vairāki simti ģimeņu. Pasākuma dalībnieki nesa plakātus ar uzrakstiem - "Man ir pasaulē labākais tētis!", "Lepns, ka esmu tētis!", "Es tevi mīlu, tēt!" un "Tēti, paldies, ka tu man esi!".

Šodien Rīgā septīto gadu pēc kārtas norisinās Tēva dienai veltīts festivāls un gājiens. Festivāls notiek Vērmanes dārzā, un tam ir plaša programma, piemēram, Igaunijas zinātnes centra "Ahhaaa" šovs, kā arī izrāde "Smieklu sasaukšanās", kurā piedalīsies Renārs Kaupers, "Goran Gora" un grupa "Very cool people".

Gājiena un festivāla organizētāja, vecāku organizācijas "Mammamuntetiem.lv" vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa festivāla atklāšanas uzrunā sacīja, ka "ģimenē Tēva dienai būtu jābūt katrai dienai, tāpēc, gaidot tēva dienu, "Mammamuntetiem,lv" aktualizēja būtiskus jautājumus pār tēva lomu un par ģimenes attiecību veidošanu".

Rīgas domnieks Jurģis Klotiņš (VL-TB.LNNK) uzrunā uzsvēra, ka Latvija un Eiropa no tēviem varētu mācīties rūpes par ģimeni un pauda pateicību Latvijas ģimeņu tēviem par viņu "ikdienas varonību, rūpēm ģimenē un profesionālajos darbos".

Tāpat viņš pauda vēlējumus, lai "Latvijā jau tuvākajā laikā būtu papildināta tā programma, kas palīdz ģimenēm iegādāties mājokļus, īpaši daudzbērnu ģimenēm un, lai Eiropas Savienībā tiktu izveidota vienota programma, kuras līdzekļi būtu pieejami tās dalībvalstīm, lai finansētu tādus ilgtermiņa ieguldījumus, kas veicina ģimeņu labklājību un stiprina ģimeņu drošību".

Klotiņš stāstīja, ka arī Valsts prezidentam Egilam Levitam, kura ārštat padomnieks viņš ir, ģimenes, bērnu un arī tēvu jautājumi ir "ļoti dārgi un sirdij tuvi un 8.jūlijā, kad prezidents iepazīstināja ar savām prioritātēm, ko viņš uzskata par Latvijai svarīgām bija arī piederības prioritāte un piederība Latvijai sākas ģimenē".

Video: Tēva dienas gājiens

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO