Policists. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Valsts policija (VP) Vidzemē aizturējusi Igaunijā meklētu bruņotu laupītāju, aģentūru LETA informēja VP Vidzemes reģiona pārvaldes preses pārstāve Zane Vaskāne.

VP svētdien, 8. septembrī, saņemta informācija no Igaunijas kolēģiem par to, ka Igaunijā kādā veikalā veikta bruņota laupīšana, proti, kāds vīrietis piedraudot ar šaujamierocim līdzīgu priekšmetu nolaupīja naudu. Tāpat policija saņēma informāciju par laupītāja automašīnu.

» Jauna informācija par laupīšanu Igaunijā - ļaundaris devies uz Latviju kopā ar tuviniekiem

Svētdienas pēcpusdienā kāds vīrietis gāzmaskā un ar ierocim līdzīgu priekšmetu aplaupīja "Coop" veikalu Hānjā, Igaunijā. Pēc laupīšanas viņš iesēdās automašīnā ar vairākiem ģimenes locekļiem un taisnā ceļā devās uz Latviju, vēsta portāls "Postimees".

Reaģējot uz minēto informāciju, Latvijas likumsargi uz Vidzemes (Pleskavas) šosejas minēto auto apturēja un tās vadītāju nodeva Igaunijas policijai. Latvijas policija aizturēja noziedznieku netālu no Apes, ziņo Igaunijas medijs. Vīrietis no laupīšanas vietas bija mērojis apmēram 50 kilometrus.

Reaģējot uz Igaunijas kolēģu sniegto informāciju, Latvijas likumsargi uz Vidzemes (Pleskavas) šosejas minēto auto apturēja un tās vadītāju nodeva Igaunijas policijai.

Laupīšana notika svētdien ap plkst. 13.00. Veikala darbiniece laupītājam atdeva kasē esošo naudu - vairākus simtus eiro.

34 gadus vecais vīrietis no nozieguma vietas aizbēga sarkanā "Mitsubishi Colt" automašīnā, kam bija noņemtas numurzīmes. Igaunijas policija ātri uzsāka speciālo operāciju ar ātrās reaģēšanas vienības un robežsargu piedalīšanos, kā arī sazinājās ar kolēģiem Latvijā.

» Video: Līvānos autovadītājs taranē privātmāju

"Mēs ik dienas apmaināmies ar informāciju ar kolēģiem Latvijā," norādīja Igaunijas policijas pārstāvis Otomārs Virks. Nepieciešamības gadījumā kaimiņvalstu kolēģi palīdz viens otram.

Foto: Bruņota laupīšana Igaunijā

Sadzīt pēdas noziedzniekam palīdzēja arī iedzīvotāju ziņojumi par viegli pamanāmās automašīnas atrašanās vietu. Plkst. 15.45 automobilis tika aizturēts Latvijā. Par laupīšanu aizdomās turētais vīrietis vēlāk tika nodots Igaunijas policijai. Vīrietis iepriekš bija sodīts par satiksmes noteikumu pārkāpumiem, taču ne tādiem noziegumiem kā laupīšana.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO