FOTO: Publicitātes foto

Latvijas Universitātes (LU) profesore Zanda Rubene atklāj, kādas ir bērnu attiecības ar tehnoloģijām un kā tās ir mainījušās gadu gaitā. Viņa forumā "Līdere" tuvāk iepazīstināja ar pētījumu "Mazi bērni un digitālās tehnoloģijas", kurā aplūkoti bērnu tehnoloģiju lietošanas paradumi vecumā līdz astoņiem gadiem, kā arī šo ierīču ietekme uz bērnu un vecāku starpniecību šajā jomā.

Balstoties uz izpētīto, Zanda norādīja uz mūsdienu realitāti: "Mēs izmantojam tehnoloģijas kā aukli". Un tikai likumsakarīgi, ka mūsdienās jau no 11 mēnešu vecuma bērns prot izmantot tehnoloģijas.

"Iedodot tehnoloģijas saviem bērniem, kaut vien brīdī, kamēr gaidām rindā pie ārsta, pēc savus bērnus izslēdzam no reālās dzīves. Bērns iekapsulējas un izolējas tur - tajā aizspogulijā. Bet ir viena nianse - informācijas tehnoloģijas pašas par sevi ir varena lieta, ja tās izmantojam, lai komunicētu. Te ir svarīga vecāku starpniecība," stāsta profesore.

» "Neizsargājies un taisi augšā bērniņu arī pēc 40!" Ginekoloģe Tirāne par sieviešu atmodu

Video: Latvijas Universitātes (LU) profesore Zanda Rubene par bērniem un tehnoloģijām

Seko līdzi foruma "Līdere" 2019 stāstiem - turpmākās nedēļas varēsi sieviešu uzrunas lasīt, klausīties un skatīties portālā Apollo!  

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO