Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ir ieinteresēts noskaidrot privātu svinību laikā Siguldā bojāgājušā autosportista Nika Elekša nāves apstākļus, jo pasākumā piedalījās arī VUGD darbinieki, tāpēc dienests patlaban ļoti cieši sadarbojas ar Valsts policiju šī notikuma izmeklēšanā, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja VUGD priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons.

Viņš apliecināja, ka dienesta darbinieki ir saistīti ar minēto notikumu, un viņi paši nākamajā dienā par to stāstījuši darba vadībai. Darbiniekiem bija nepieciešams sniegt arī psihologa palīdzību, piebilda Eklons.

"Grūti šobrīd komentēt, kas tieši un kā tur ir noticis, tāpēc es aicinātu visus neizdarīt priekšlaicīgus secinājumus.

19

Mēs pilnīgi noteikti esam motivēti un ieinteresēti, cik vien ātri iespējams, noskaidrot, kas īsti tur ir noticis. Esmu pilnīgi pārliecināts, ka, ja tur ir noticis kāds pārkāpums, tai skaitā no mūsu darbinieku puses, tad nenoliedzami par savu darbību vai bezdarbību ir jāatbild," norādīja VUGD priekšnieka vietnieks.

Viņš lika noprast, ka traģiskās svinības apmeklējušie VUGD darbinieki nav atzinuši savu vainu saistībā ar jaunā vīrieša nāvi, taču to, kā viss ir noticis patiesībā, sāktajā kriminālprocesā izmeklēšot policija. Pagaidām saistībā ar šo gadījumu neesot pamata kādu VUGD darbinieku atstādināt no amata pienākumu pildīšanas.

"Mēs esam pieprasījuši informāciju policijai un gaidām arī no tās precizējumus, kā mums tālāk rīkoties. Mēs neapšaubāmi veiksim arī iekšējo pārbaudi, bet tam mums ir vajadzīgs vairāk faktu un informācijas, ko pārbaudīt dienesta iekšienē," norādīja Eklons.

19

Kā ziņots, reaģējot uz ģimenes paustajām aizdomām par autosportista Elekša nāves apstākļiem, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) ir aicinājis policiju pievērst īpašu uzmanību, veicot iesaistīto policijas darbinieku rīcības pārbaudi, aģentūru LETA informēja iekšlietu ministra padomniece komunikācijas jautājumos Beata Jonite.

Vienlaikus ministrs uzsver, ka nav pamata izdarīt pāragrus secinājumus - ja Valsts policija izvērtējumā saskatīs kādas neatbilstības, lieta tiks nodota tālākai izmeklēšanai Iekšējās drošības birojam.

Valsts policija organizējot meklēšanas pasākumus, izmeklē bojāgājušā nāves apstākļus, kā arī veido izmeklēšanas grupu. Tiek izvērtēta arī pašvaldības policijas rīcība, izbraucot uz notikuma vietu, norādīja Jonite.

"Dienestu darbinieku godprātīga uzvedība un rīcība ir atslēga Latvijas sabiedrības kopējai drošības sajūtai un uzticības veicināšanai policijas darbā. Kā iekšlietu ministrs sekoju līdzi notikumiem un esmu uzsvēris jautājuma nozīmīgumu Valsts policijas vadībai - notiek atkārtota izvērtēšana, taču pašlaik nav pamata pāragriem secinājumiem," paudis Ģirģens.

Portāls "Apollo" jau vēstīja, ka Siguldas viesu namā "Vālodzes" 25. janvārī tika svinēta 30 gadu jubileja Elekša draugam. "Pasākuma laikā starp VUGD darbinieku un Niku izcēlies konflikts, kā rezultāta viņam nodarīti miesas bojājumi. Uz notikuma vietu izsaukta Siguldas pašvaldības policija, taču cietušais vīrietis nav saņēmis aizstāvību, jo balles dalībnieki policijas darbiniekus pārliecinājuši, ka paši atrisinās konfliktsituāciju," stāstīja bojāgājušā māsa.

Viņa zināja teikt, ka jubilejā piedalījās vismaz 38 cilvēki, no kuriem vairāki bijuši gan VUGD, gan Valsts policijas darbinieki. Elekse teica, ka jau ir noskaidrots, ka Siguldas pašvaldības policijas darbinieks, kas bija izsaukts uz notikuma vietu, strādā arī VUGD un, "iespējams, tādēļ, piesedzis savu kolēģi, kas bijis konflikta dalībnieks".

Nākamajā dienā pēc pasākuma cietušā māsa saņēmusi zvanu, ka neviens nezina, kur ir viņas brālis. Viņa mobilais telefons un virsjaka rīta pusē tika atrasta viesu namā, bet pats bija pazudis, viesiem apgalvojot, ka pēdējo reizi manīts ap plkst.3.30 naktī.

Par bezvēsts pazudušu cilvēku Siguldas pašvaldības policijai ziņots 26.janvāra pēcpusdienā un uzsākta tuvākās apkārtnes pārmeklēšana, kurā iesaistījušies ap 200 brīvprātīgo, meklējot 28 gadus veco jaunieti visu svētdienas nakti. Netālu no viesu nama kādas mājas pagalmā pēc aptuveni 30 stundu pazušanas 27.janvāra rītā Elksi atraduši guļam zemē mirušu ar, pēc māsas vārdiem, acīmredzamiem smagiem miesas bojājumiem.

Ekspertīzes slēdzienā secināts, ka Eleksim nodarīti smagi miesas bojājumi, tajā skaitā, lauzts deguns, sasista seja un sasitumi uz ķermeņa. Nāve gan iestājusies nosalstot.

Bojā gājušā vīrieša ģimene aicina jebkuru, kuram ir kādas liecības par notikušo, uzmeklēt radiniekus vai vērsties Valsts policijā, sacīja Elekse.

19

Video: "900 sekundes" saruna  ar VUGD priekšnieka vietnieku Kristapu Eklonu

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO