Cilvēki lidostā. Ilustratīvs foto.

FOTO: AP/Scanpix

Sestdien, 14. martā, tika pieņemts lēmums atcelt starptautisko pasažieru pārvadājumus no 17. marta. Ārlietu ministrija (ĀM) mikroblogošanas vietnē "Twitter" publiskojusi svarīgu informāciju tiem, kuri grib no ārvalstīm atgriezties Latvijā.

ĀM informē, lai pilsoņi varētu atgriezties Latvijā:

  • Meklē atgriešanās iespējas/pieejamos reisus līdz 16. marta pulksten 23.59;
  • Ņem vērā citu valstu ierobežojumus, kas var apgrūtināt vai pārtraukt atgriešanos Latvijā;
  • Uzzini valstu noteiktos ieceļošanas ierobežojumus ĀM mājaslapā;
  • Ja nevarēsi ierasties līdz 16. marta plkst. 23.59, reģistrējies konsulārajā reģistrā lai ĀM ir ziņas par ārvalstīs palikušajiem turpmākajam darbam.

Latvijai tuvējās valstis, kas ir noteikušas ieceļošanas ierobežojumus:

Lietuva – ārvalstnieki ar mērķi šķērsot valsti tranzītā tiks ielaisti līdz 18. marta plkst. 23.59. Sākot ar 19. marta plkst. 00.01, tiks ielaisti tikai un vienīgi tie ārvalstu pilsoņi, kuriem ir oficiāla uzturēšanās vai darba atļauja Lietuvā.

Igaunija – ievieš ierobežojumus un liegumus robežas šķērsošanā ar šā gada 17.martu. Latvijas valstspiederīgie varēs šķērsot Igauniju tranzītā uz Latviju, ja nebūs koronavīrusa saslimšanas simptomu.

Polija – no 15. marta plkst. 00.01 valstī ieviesti ierobežojoši drošības pasākumi: 10 dienas atjaunota robežkontrole, ārvalstniekiem liegta ieceļošana Polijā (izņemot tos, kuri strādā vai pastāvīgi dzīvo valstī; netiek ierobežoti kravu pārvadājumi, uz robežas kravas automašīnas vadītājam ir jāiziet sanitārā kontrole), pārtraukta aviosatiksme un vilcienu satiksme ar ārvalstīm.

Čehija – no 14. marta plkst. 00.01 ir liegta ieceļošana Čehijā personām no riska valstīm: Ķīna, Dienvidkoreja, Irāna, Itālija, Spānija, Austrija, Vācija, Šveice, Zviedrija, Norvēģija, Nīderlande, Beļģija, Dānija, Lielbritānija, Francija. Valstu saraksts var mainīties! Noteikta robežkontrole ar Vāciju un Austriju ar iespēju pagarināt to līdz 18. martam. Savukārt no 16. marta tiek noteikts ceļošanas aizliegums - Čehijā varēs ieceļot tikai ārzemnieki ar pastāvīgās uzturēšanās atļauju. Tāpat no 16. marta Čehijas pilsoņi un ārzemnieki, kuri uzturas Čehijā vairāk nekā 90 dienu, nevarēs izbraukt no Čehijas teritorijas. Izņēmumi attiecas uz kravas automašīnu šoferiem, pilotiem, autobusu vadītājiem.

Vācija – no 14.marta noteikti papildu piesardzības pasākumi Covid-19 ierobežošanai.

Norvēģija – No 16.marta plkst. 8.00 Norvēģijas ostas un lidostas tiek slēgtas.

Ukraina – Valsts prezidents ir izdevis rīkojumu, kas paredz, ka no 16.marta plkst. 00.01 divas nedēļas visiem ārvalstniekiem ir liegta ieceļošana Ukrainā ar lidmašīnu, vilcienu vai automašīnu. Preču pārvadājumi turpināsies. Ņemot vērā, ka tiek apturēti tiešie avioreisi izlidošanai no Ukrainas, aicinām personas, kas pašlaik atrodas Ukrainā, iespēju robežās izceļot no valsts līdz 16.marta plkst. 00.00.

Par pārējām valstīm uzzini, spiežot šeit.

Jau ziņots, ka ar otrdienu, 17. martu, tiek atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu. Valsts piederīgajiem un ārzemniekiem ar pastāvīgu dzīvesvietu Latvijā atļauts atgriezties un ārzemniekiem atļauts izceļot no valsts.

Video: Informē par papildu pasākumiem Covid-19 ierobežošanai

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO