Ceturtdien, 14. maijā, lācene ar savu atvasi, kas klaiņoja pa Tallinas Habersti rajonu, starp arēnu "Saku Suurhall" un Brīvdabas muzeju, paralizējuši teju visu apkaimi. Cilvēki nedrīkst pamest savas mājas un atbildīgie dienesti veic nopietnu meklēšanas operāciju. Ap pulksten 22.30 lāči vēl neesot atrasti un meklēšana turpināsies rīt, vēsta medijs "Postimees".

Neskatoties uz to, ka ap pulksten 20.29 glābēji kopā ar medniekiem bija pamanījuši lāci, viņi to no sava redzes loka atkal pazaudēja un pulksten 22.28 glābēji ziņo, ka dzīvnieku meklēšana ir pārtraukta tumsas dēļ, taču meklēšana rīt atsākšoties. Teritorija joprojām ir norobežota. 

No sākuma glābēji, sadarbojoties ar policiju, domājuši lāčus noķert būros, tad viņi sapratuši, ka nāksies pielietot šautriņas ar miega zālēm, lai savaldītu zvērus.

FOTO: Eero Vabamägi

Meklēšanas operācijā iesaistīti arī mednieki un dienesta suņi. Piedalās aptuveni 50 cilvēku, kā arī glābēji un policisti, un tiek pielietots arī drons.

FOTO: Eero Vabamägi

Policisti un glābšanas dienestu darbinieki slēguši vairākas ielas un meklē lāču ģimeni, lai palīdzētu tai izkļūt no pilsētas. Uzklausot Vides departamenta ieteikumus, nolemts darīt visu, lai to panāktu bez dzīvnieku iemidzināšanas vai traumēšanas.

Cilvēki šai rajonā aicināti neatstāt mājas, nevest ārā mājdzīvniekus, un ieraugot lāčumāti, netuvoties viņai, bet labāk doties iekšā kādā tuvākajā ēkā vai iekāpt mašīnā un zvanīt pa apvienoto palīdzības dienestu tālruni 112.

Lācene ar mazuli vispirms pamanīta netālu no arēnas "Saku Suurhall", tādēļ šobrīd slēgti arī tuvējie skriešanas celiņi,  kas tikai nupat atvērti pēc vairāku Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu atcelšanas.

Brīvdabas sporta objekti Igaunijā ar valdības lēmumu bija slēgti kopš 24. marta, un tos atkal atļauts izmantot tikai kopš šīs nedēļas sākuma, joprojām ievērojot sociālo distancēšanos. Iespējams, ka aizvadīto nedēļu klusums un miers šai apvidū iedrošinājis meža zvērus, kā par to raksta mediji citviet pasaulē.

Lāču skaits Igaunijā mērojams simtos, un apdzīvotās vietās viņi laiku pa laikam ieklīduši arī agrāk.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO