FOTO: Ekrānuzņēmums

Pasaules apceļotājs Kārlis Bardelis ir pieveicis nu jau kārtējo posmu vienatnē ceļojot airu laivā. Aizvadītajos trīs mēnešos viņš ceļojis pa vairākām Dienvidāzijas jūrām. Grūtajā ceļā Kārlim vajadzēja papildināt pārtikas krājumus, kas izrādījās sarežģīts pasākums, jo arī tālajās Indonēzijas salās cilvēki baidās no ārvalstniekiem, kuri varot "atvest" koronavīrusu, ziņo TV3 raidījums "900 sekundes".

Kārlis stāstīja, ka viņš atrodas Belitungas salas piekrastes ūdeņos. Parasti viņš atpūtas posmus pavadīja uz sauszemes, taču šoreiz tas nav iespējams.

"Es esmu reāli jūrā, enkurs strādā, šeit ir dažu metru dziļums, tāpēc, ka esmu netālu no krasta," viņš sacīja.

Viņš norāda, ka sarežģīta bija ne tikai airēšana, bet arī atrast atbilstošu nakšņošanas vietu arī bija grūti, jo nepieciešams piestāt tā, lai laivu nakts laikā nenes pretēji iecerētajam maršrutam.

"Katru nakti bija jāatrod kādā boja vai jāliek enkurs, jo pretējā gadījumā mani nestu atpakaļ pa nakti," Kārlis skaidroja.

Kopumā viss ceļš aizņēma 87 dienas, kad Kārlis nonācis jau Javas jūrā nolēma piestāt Belitungas salā. Taču ceļojuma sarežģījumi ar to nebūt nebeidzās. Viņš atrada upes ieteku, kur viņam bija pirmais kontakts ar vietējiem iedzīvotājiem, kuri Kārli redzot, nebija sajūsmā.

"Bļauj "korona", "korona", tinies prom un bezmaz gribēja vilkt ar motorlaivu prom," atminas ceļotājs.

Kārlim izdevās piestāt pie kādas bojas, tur viņš sagaidīja līdz ieradās policija. Pēc ilgām sarunām palaida uz salas. Tur viņam veica Covid-19 testu. Kaut arī tests bija negatīvs, Kārli tik un tā nevēlējās laist dziļāk salā, taču iesaistot Latvijas goda konsulu Kārlim atļāva policijas pavadībā iepirkt pārtiku turpmākajam ceļam.

"Patiesībā ir tā, ka skriet man nav kur, Malaizija ir aizslēgta un atslēga ir nolauzta," viņš sacīja.

Tagad Kārlis, gaidot Malaizijas atvēršanu, plāno pamazām airēt tās virzienā. Līdz nākamajam finišam ir atlicis ceļš, kas attālumā līdzinās no Rīgas līdz Stokholmai un atpakaļ.

Video: "900 sekundes" sižets

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO