Uga Dumpis

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Gan Latvijā, gan pasaulē sekmes cīņā ar Covid-19 ir nestabilas, lai arī ir daudz gana labu ziņu, piemēram, par vakcīnu izstrādi, šorīt, 19. jūnijā, TV3 atzīmēja Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

Pēc speciālista vārdiem, pēdējo dienu nelielais inficēto skaita palielinājums Latvijā ir sekas gan robežu plašākai atvēršanai, gan tam, ka neesam vēl tikuši galā ar iekšējiem Covid-19 uzliesmojumiem.

Dumpim ir bažas, ka pēc Jāņiem Latvijā varētu būt lielāki slimības uzliesmojumi, jo pāris inficētie viegli var kļūt par vairākiem desmitiem, ja netiks ievēroti piesardzības pasākumi.

Stāvokli ir ļoti nestabils, uzsvēra mediķis, atzīmējot, ka ir jau valstis, kur ir vērojams Covid-19 izplatības otrais vilnis un nākas atjaunot ierobežojumus.

Dumpis atkārtoti uzsvēra, ka lielākais risks inficēties ar Covid-19 ir iekštelpās (restorānos, bāros, dejās, dziedot) un runājot vienam ar otru, bet efektīvākais līdzeklis cīņā pret slimības izplatīšanos ir distancēšanās.

Tikmēr vakcīnu jomā esot dzirdamas labas ziņas, jo izskatoties, ka līdz gada beigām varētu būt viena vai pat vairākas vakcīnas pret Covid-19, lai arī ir bažas, ka tās var nebūt gana efektīvas.

Savukārt komentējot britu raidsabiedrības BBC ziņoto, ka lēts un plaši pieejams medikaments deksametazons var palīdzēt glābt ar Covid-19 smagi slimu pacientu dzīvības, Dumpis uzsvēra, ka arī tās ir labas ziņas, lai arī nevajag pārvērtēt to nozīmi, jo vēl nav iznākušas zinātniskās publikācijas par šo tēmu, turklāt zāles palīdzējušas pietiekami nelielam cilvēku skaitam, nevis visiem.

Mediķis atzina, ka minētais medikaments ir lēts un plaši pieejams, tostarp Latvijā.

Video: "900 sekundes" intervija ar Ugu Dumpi

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO