Ilustratīvs attēls

FOTO: pexels.com

Edmunds no Jelgavas ir automašīnu krāsotājs jau 20 gadus, strādājot atbildīgi un esot godprātīgs. Taču nesen saņemts zvans un sīkāka iepirkšanās vietnes "Alibaba" izpēte viņam lika satraukties, ka viņa reputācija varētu būt apdraudēta, vēstī raidījums "Bez Tabu".

"Man piezvanīja cilvēks no Rīgas un vaicāja, vai es pārdodu automašīnu detaļas. Es teicu, ka nē, jo es neko nepārdodu.

1

Viņš teica, ka "Alibabas" vietnē ir sludinājums, ka mans uzņēmums, ar manu vārdu un uzvārdu, tirgo detaļas," raidījumam pastāsta satrauktais vīrs.

Sākotnēji bijis pavisam apjucis, nespējot noticēt zvanītāja sacītajam. Vēlāk, pārbaudot informāciju, bijis šokēts – viņa identitāte ir nozagta.

Iespējamais krāpnieks "Alibabā" slēpjas zem segvārda Edmis Lauras, uzņēmuma nosaukums identisks Edmunda firmai, kā atrašanās vietu norādījis Ventspili.

Pārsteidzoši, bet atsauksmes par pārdevēju esot ļoti labas – arī "Bez Tabu" uzdodas par pircēju, interesējoties par kādas automašīnas detaļu, taču atbilde neseko.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa kriminālnodaļas priekšnieks Igors Helmanis apstiprina, ka iesniegums par konkrēto gadījumu ir saņemts:

"Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirknis ir saņēmis šādu iesniegumu, šobrīd notiek iesnieguma pārbaude.

Mēs dzīvojam 21. gadsimtā, diemžēl ir ļoti daudz krāpnieku, kas uzturas interneta vidē, izmantojot dažādas krāpniecības metodes. Ja par to tirgotāju internetveikals saņem sūdzību, tad viņš vairs nevar savu preci piedāvāt. Jautājums, cik cilvēku paspēja iekrist krāpnieku nagos, kamēr konstatēja šo faktu? Varbūt, desmit, bet varbūt simts."

1

Kiberdrošības eksperts Gints Mālkalnietis raidījumam "Bez Tabu" norāda, ka problēmas cēlonis meklējams paša internetveikala ieviestajos drošības procesos – acīmredzot tie nav pietiekami droši, lai pārliecinātos par personas identitāti.

Edmunds par situāciju ziņojis internetveikalam – arī raidījums "Bez Tabu" sazinājies ar "Alibabu". Pagaidām atbildes vēstule nav saņemta. Policijā turpināšot resorisko pārbaudi, norāda raidījums.

Video: Raidījuma "Bez Tabu" sižets

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO