Nikolai Ilin.

FOTO: Censor.net.ua/erakogu

Pirmdien, 13. jūlijā, Donbasā krita Ukrainas aizsardzības spēku mediķis, Baltkrievijā dzimis Igaunijas pilsonis Nikolajs Iļjins. Nu vietnē "Youtube" publicēts video, kurā redzama vīrieša pēdējā dzīves stunda, vēstī portāls "Postimees".

Igaunijas ārlietu ministrs pastāstīja, ka Iļjins valstī ieradās 2006. gadā kā stipendiāts kāda projekta ietvaros, bija bēgļa statusā un ieguva Igaunijas pilsonību.

Pēdējo vīrieša dzīves stundu savā "Youtube" lapā publicējis Ukrainas emuāru autors, žurnālists un politiķis Anatolijs Šariijs.

"Es nevēlos stāstīt, ko redzēsiet šajā video. Tas ir paša bojāgājušā ieraksts," video sākumā skaidro Šariijs.

Iļjinu nogalināja mīna.

"Krievijas okupācijas spēki atkal pārkāpuši visas morālās un humānās normas un nošāvuši trīs karavīrus, kuri centās evakuēt krituša Ukrainas varoņa līķi," savā "Facebook" lapā raksta Ukrainas Apvienoto spēku operācijas štābs.

Krievijas atbalstītie kaujinieki atklājuši uguni uz Ukrainas karavīriem pie Zaicevas ciema, kad viņi mēģinājuši izvest nogalināta karavīra mirstīgās atliekas. Tika nogalināts mediķis, divi karavīri un vēl divas militārpersonas tika ievainotas.

Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba pavēstīja, ka incidentā saskata Krievijas pastrādāta kara nozieguma pazīmes.

Portāla "censor.net" žurnālists Jurijs Butosovs raksta, ka Iļjins ir bēglis no Baltkrievijas, kurš 2006. gadā pēc protestiem pret Aleksandra Lukašenko režīmu un opozīcijas masu arestiem bijis spiests pamest valsti. Viņš sākumā gribējis iegūt patvērumu Ukrainā, taču tas viņam nav piešķirts. Iļjins tad devies studēt uz Igauniju un vēlāk ieguvis Igaunijas pilsonību.

2019. gada sākumā Ukrainā Iļjins Kanādas instruktoru vadībā izgājis kara medicīnas kursu un dienējis karaflotē.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO