Beness Aijo.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Kopš Latvijas varas iestādes lūdza Krievijai izdot nacionālboļševiku Benesu Aijo, pagājis pusgads. Atbilde tā arī nav saņemta, vēstī "TV3 ziņas". 

Viņš nelegāli bija devies atbalstīt Donbasa prokrieviskos teroristus. No Krievijas atbilde tā arī nav saņemta un prokuratūra lēš, ka lūguma izpilde var ilgt gadu. Tikmēr Aijo par dzīvi Putina Krievijā varis nav sajūsmā, un publicē video, kuros tiek kritizēts Krievijas režīms.

2015. gada februārī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa izsludināja Aijo meklēšanā krimināllietā, viņš apsūdzēts par publisku aicinājumu vardarbīgi gāzt Latvijas valsts varu. Aijo aizbēga uz pašpasludināto "Luhanskas tautas republiku", pozēja ar ieročiem rokās un uzstājās ar kaismīgām runām pret Ukrainu.

Par pievienošanos prokrieviskajiem teroristiem viņam Latvijā draud vēl nopietnāks sods – līdz 10 gadiem cietumā. Šī gada pavasarī Aijo no tā sauktās Novorosijas devās uz Krievijas teritoriju, kur uz divām dienām viņu aizturēja Krievijas policija. Februārī nacionālboļševiks lūdza Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam politisko patvērumu un apgalvoja, ka Krievijas varasiestādes viņu atbrīvojušas.

Taču tagad Aijo par Putina režīmu vairs nebūt nav sajūsmā, un savā "Youtube" kanālā publicē skarbu kritiku valstī notiekošajam. Korupcija, zagšana, bezdarbs un nabadzība ir saniknojusi Aijo.

"Paaugstinātā stipendija tiem, kas zaudējuši darbu pēc šī gada pirmā marta ir vien nožēlojami 12 130 rubļi! Turklāt to var saņemt tikai trīs mēnešus," saka Aijo.

Meklēšanā izsludinātais radikālis īpaši sašutis par kāda vērienīga "Gazprom" infrastruktūras objekta būvniecību, kurā likumsargi apspieduši strādnieku streiku. “Kā vispār tāda ņirgāšanās pret prolitariātu var notikt vienā no lielākajiem pasaules būvniecības projektiem, kurā strādā 30 000 cilvēku? Turklāt runa ir par fabriku, kas pieder Krievijas bagātākajam uzņēmumam – "Gazprom"," video saka Aijo.

Latvijas prokuratūrā skaidro, ka no Krievijas puses tā arī nav saņemta atbilde, vai Aijo Latvijai vispār izdos.

"Šī gada februārī Ģenerālprokurtūra lūdza Krievijas Federācijai izdot Benesu Aijo Latvijai, taču līdz šim tas nav izdarīts. Jāņem vērā, ka šāda lūguma izpilde var ilgt līdz gadam," skaidro prokurtūras pārstāve Laura Majevska.

Jāpiemin, ka VDD iepriekš ierosinājis kriminālprocesus pret vairākiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri pēc Krimas aneksijas pievienojās kaujiniekiem Austrumukrainā. Lielākā daļa izsludināti meklēšanā, bet divi vīrieši stājušies tiesas priekšā. Vienam no šiem vīriešiem Artjomam Skripņikam pērn stājās spēkā piecu gadu cietumsods par piedalīšanos bruņotajā konfliktā Austrumukrainā.

Video: "TV3 ziņas" sižets

Seko mums arī Instagram un uzzini visu pirmais!  

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO