Latvijas svarcēlājs Viktors Ščerbatihs (no kreisās) un Latvijas spēkavīrs Raimonds Bergmanis ikgadējā Galapagu bruņrupuču svēršanas pasākumā Rīgas Nacionālajā Zooloģiskajā dārzā.

FOTO: Lita Krone/LETA

Pasaulē ikkatra diena ir īpaša un neatkārtojama - šodien vien tiks pieredzēti dažādi prieki un bēdas, lieliski sasniegumi un pilnīgi ikdienišķs miers. Ieskaties, ar ko šī diena ir bijusi īpaša Latvijā un pasaulē!

Latvijā

1980. gadā: Basketboliste Uļjana Semjonova, kura XXII olimpiādes spēlēs Maskavā spēlē PSRS sastāvā iegūst olimpisko zelta medaļu. Sportiste šajās sacensībās piedalījās sešās spēlēs un guva 131 punktu, tādējādi kļūstot par turnīra rezultatīvāko spēlētāju.

FOTO: Agnese Gulbe/LETA

2004. gadā: Tradicionālajā bruņurupuču celšanā un nešanā Latvijas spēkavīrs Raimonds Bergmanis uzstāda jaunu rekordu, paceļot 104,1 kilogramu smagu Galapagu bruņurupuci. Kopumā viņš 30. jūlijā pacēla 385,5 kilogramus.

FOTO: Lita Krone/LETA

Babītes pagastā, šosejas Rīga-Liepāja 2,3.kilometrā, tiek atklāta dzīvnieku kapsēta "Citi medību lauki", ko apsaimnieko SIA "SIA 1960".

Pasaulē

1954. gadā: Elviss Preslijs pirmo reizi uzstājas publikas priekšā.

1971. gadā: Amerikāņu kosmosa kuģa "Apollo 15" apkalpes locekļi Deivids Skots un Džeimss Ērvins nolaižas uz Mēness.

Gaisā virs Japānas saduras pasažieru lidmašīna "Boeing 727" un gaisa spēku iznīcinātājs, nogalinot 162 cilvēkus.

2001. gadā: Kanāda kļūst par pasaulē pirmo valsti, kas atļauj neārstējamislimiem pacientiem audzēt un lietot pašu izaudzētu marihuānu.

2006. gada: BBC demonstrē pasaulē ilgākā mūzikas šova "Top Of The Pops" pēdējo raidījumu. Šovs tika raidīts 42 gadus.

2007. gadā: 94 gadu vecumā mirst itāliešu kinorežisors Mikelandželo Antonioni.

89 gadu vecumā mirst zviedru kinorežisors Ingmars Bergmans.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO