Ilustratīvs foto.

FOTO: Pixabay

Atpūtnieku iecienītajā Tūjas pludmalē fiksēti lāča pēdu nospiedumi. Mednieki lēš, ka tie varētu piederēt trīs vai četrus gadus vecam ķepainim, vēstī TV3 raidījums "Degpunktā".

Pēdu nospiedumus iemūžinājusi Ilona, kuras nams atrodas vien 200 metru attālumā no vietas, kur lācis pastaigājies. Zvēra nospiedumus smiltīs pamanījusi Ilonas meita, kura redzēto nekavējoties parādījusi arī mammai.

Savukārt pārdesmit metru attālumā no pludmales 50 gadus dzīvo Valdis, kurš dzīves laikā  ne reizi savvaļā nav sastapies ar lāci, taču zina stāstīt, ka pirms pāris nedēļām lācis turpat Tūjā izpostījis bišu dravu un manīts arī citviet.

"Tas ir vairāk nekā pārsteigums. Šeit, pie jūras… Nav tā, ka šeit būtu lieli mežu masīvi. Māja no mājas atrodas 200 metru attālumā. Tā kā tam lācim pilnīgi starp mājām jāizlien, lai tiktu pie jūras klāt," viņš stāsta.

Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks savā karjerā nomedījis 14 lāčus. Viņš norāda, ka ķepaiņi manīti visā Latvijas teritorijā un tos vairs nevar uzskatīt par tik lielu retumu kā kādreiz.

"Gribētos atgādināt cilvēkiem, lai lāci nepiebaro un nesāk ar viņu draudzēties. Lācis ir bīstams, ļoti spēcīgs, liels plēsējs, kā arī ļoti gudrs, kurš ātri mācās. Ja mēs kaut kur viņam radām labvēlīgu vidi, tad viņš ātri apgūst, ka no cilvēka nav jābaidās. Tāpēc, ja viņš, piemēram, nāk mūsu ābeļdārzā ēst ābolus, vajadzētu viņu dzīt prom," viņš stāsta.

Šogad dabas aizsardzības pārvalde pieņēmusi 10 lēmumus par kompensāciju piešķiršanu saistībā ar lāču nodarītājiem postījumiem. Izpostītas 70 bišu saimes un radīti zaudējumi deviņu ar pusi tūkstošu eiro apmērā.

Video: "Bez Tabu" sižets

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO