Covid-19 analīzes

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Pēdējās dienās pieaugusi iedzīvotāju vēlme nodot Covid-19 analīzes un operatoriem rodas grūtības visus uzreiz apkalpot, vēsta raidījums "TV3 Ziņas".

Lai iedzīvotāji varētu veikt Covid-19 testu, tiem iepriekš ir jāpiesakās zvanot uz tālruņa numuru 8303. Tālāk ir jāizvēlas vēlamā analīžu nodošanas vieta un jāgaida atbilde no Centrālās laboratorijas.

Kāda sieviete atklājusi, ka uz minēto tālruni dienas laikā zvanījusi 16 reizes un savienošanu brīžiem viņa gaidījusi pat 10 minūtes. Pieteikties testam viņai tā arī nav izdevies.

Arī Centrālā laboratorija norādīja, ka pēdējā laikā zvanu centram strauji pieaugusi noslodze, tādēļ pieteikšanās testa veikšanai var sagādāt grūtības.

"Pa šīm dienām jau par 40% ir palielinājies zvanu skaits. Šobrīd, uzsākot jauno mācību gadu, sazvanīties tiešām ir grūtāk," skaidroja Centrālās laboratorijas galvenā speciāliste Jana Osīte.

"Tas ir tikai saistīts ar to, ka, atgriežoties bērniem mācību iestādēs, kā arī atsākoties sporta sezonai, palielinoties operāciju skaitam, protams, pacienti intensīvi pierakstās," stāstīja Osīte.

Centrālā laboratorija Covid-19 testus veic 18 speciālos analīžu nodošanas punktos Rīgā un citās Latvijas pilsētās. 

"Šobrīd ir aptuveni 100 zvani minūtē. Šobrīd darām visu nepieciešamo, lai palielinātu līniju skaitu. Tiesa, ar katru dienu zvanu skaits strauj pieaug," sacīja Osīte.

Viņa norādīja, ka atgriežoties respiratorajiem vīrusiem, palielinoties arī pacientu skaits, jo simptomi parādās un šādos gadījumos arī veic Covid-19 testu.

Gadījumā, ja ir izdevies sazvanīt laboratoriju, tad var gadīties, ka jāgaida rindā, lai veiktu testu.

"Diemžēl tiešām ir izveidojusies rinda. Ar to jārēķinās tiem pacientiem, kuriem nav steidzami jānodod analīzes. Mums ir pacientu prioritātes," norādīja Osīte.

Lai veiktu Covid-19 testu, Centrālā laboratorija aicina pieteikties arī elektroniski, rakstot uz e-pastu- analizes@laboratorija.lv. Tāpat papildus telefona numuram 8303 analīzēm iespējams pieteikties arī pa tālruni 67 33 44 33.

Video: "TV3 Ziņas" sižets

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO