Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Naktī uz piektdienu Ķekavas pusē gāja bojā gadu veca meitenīte, kamēr viņas māte atradās turpat netālu. Ģimenes kaimiņi ir pārliecināti, ka noticis traģisks negadījums, jo vecāki bija mīloši un rūpīgi, taču policija izmeklēšanas gaitā noskaidrojusi faktus, kas liecina par pretējo, vēsta raidījums "Degpunktā".

Ķekavas pagastā, vienā no Rāmavas ciematiņa ielām, slejas privātmāja ar iekoptu dārziņu. Tajā mitinās ģimene – 33 gadus veca sieviete kopā ar dzīvesbiedru, kā arī pāra kopīgā meita, kurai augustā apritēja gadiņš. Kaimiņi šos cilvēkus raksturo kā rūpīgus un laimīgus.

"Viņa bija mīloša mamma, kura braukāja ar savu bērniņu uz pulciņiem. Gāja uz spēļu laukumu tepat Rāmavā, draudzējās ar bērniem, visa viņu dzīve fantastiski sakārtota, bērniņš laimīgs, viss tur ir kārtībā," stāsta ģimenes paziņa.

Mamma Laura agrāk strādāja par pasniedzēju galda tenisā. Kopš piedzima meita, sieviete devās bērna kopšanas atvaļinājumā. Ceturtdien no rīta abas iekāpa ģimenes automašīnā "Kia Ceed" un pazuda uz vairākām stundām. Tuvinieki satraukušies zvanīja policijai.

Informācija liecināja, ka sieviete ar bērnu pazudusi ap plkst. 10. Tika mobilizēti policijas spēki, lai meklētu pazudušo sievieti ar bērnu. Tika iegūta informācija par sievietes iespējamām atrašanās vietām, viņas paradumiem. Pārmeklējot apkārtni, tika atrasta sievietes automašīna.

Likumsargi steidzās pie spēkrata. Tajā sēdēja Laura viena pati. Inspektori pamanīja, ka sieviete ir stiprā apreibinošo vielu ietekmē un izsauca mediķus, kas viņu nogādāja slimnīcā. Meitas atrašanās vieta nebija zināma.

Tika turpināta bērna meklēšana. Aptuveni 50 metrus tālāk, Daugavā, piekrastē tika atrasts bērna līķis.

Policija uzsāka izmeklēšanu un cilvēku pratināšanu, lai noskaidrotu, kādos apstākļos noslīka bērns un ko tajā brīdī darīja māte. Tikmēr Rāmavas ciema iedzīvotāji bija pārliecināti, ka noticis negadījums.

"Neviens nevienu nav apzināti gājis un slepkavojis. Šobrīd tā ir ļoti liela traģēdija visai ģimenei un visiem cilvēkiem. Lauriņai tas ir pirmais bērniņš. Viņa noteikti nav nekāda slepkava. Varbūt viņa iekrita ūdenī kaut kādā dziļumā. Varbūt Laura mēģināja viņu glābt, bet neveiksmīgi, un varbūt tajā brīdī iestājās šoks," saka paziņa.

Arī sirmā kundze no kaimiņu mājas pieļauj iespēju, ka Laura bija pārgurusi un varbūt uz mirkli izlaida meitiņu no redzesloka.

Savukārt kundze, kas dzīvo pie Daugavas krasta, netālu no Lauras iemīļotas pastaigu vietas, uzskata, ka nelaimes gadījums tas nevarēja būt. Pretēji daudzu ciema iedzīvotāju pārliecībai policijai piektdienas gaitā izdevās uzzināt detaļas, kas liecina, ka meitenītes nāve nav nejaušība.

Kā iepriekš vēstīts, Valsts policija aizturējusi un lūgs tiesai apcietināt māti par gadu vecās meitas slepkavību Ķekavā.

Policijā sākts kriminālprocess par slepkavību pastiprinošos apstākļos pēc Krimināllikuma panta par slepkavību pastiprinošos apstākļos. Likums par šādu noziegumu paredz sodu ar mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu no desmit līdz 20 gadiem.

Rīt, 17. oktobrī, tiks lemts jautājums par drošības līdzekļa – apcietinājuma piemērošanu minētajai sievietei.

Policija turpina izmeklēšanu un skaidro detalizētākus notikušā apstākļus.

Policijā arī apliecināja, ka likumsargi lūgs ekspertiem veikt sievietei tiesu psihiatrisko un psiholoģisko ekspertīzi.

Psiholoģe Sanita Paula apgalvo, ka cilvēki bieži noklusē savas problēmas, taču uzvedības izmaiņas ikdienas dzīvē, emocionālā jomā ir pazīmes, pēc kurām līdzcilvēki var mēģināt palīdzēt grūtībās nonākušajam, vēl pirms ir par vēlu.

"Droši vien pirms tam ir bijusi kaut kāda krīzes situācija, kas ir akumulējusi šo te galējo lēmumu pieņemšanu. Pirms tam droši vien ir bijusi vesela notikumu virkne, ja cilvēks pieņem tik galēju lēmumu. Sabiedrībā varbūt ir tāds maldīgs priekšstats. Mēs jau nezinām katra cilvēka personīgo dzīvesstāstu. Varbūt ārēji tas izskatās gana labi un šķiet, ka ar ģimeni viss ir kārtībā, bet tas, kas patiesībā notiek, tas ir katra cilvēka paša stāsts," saka psiholoģe.

Tādi palīdzības centri kā "Marta", "Dardedze" un "Skalbes" vai bezmaksas uzticības tālruņi, arī sociālie dienesti sniedz konsultācijas un palīdzību tiem, kas to meklē. Psiholoģe uzskata, ka Latvijā ir daudz atbalsta iespēju, galvenais ir uzdrošināties tās meklēt.

Video: "Degpunktā" sižets

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO