FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Saeimas ēdnīcā joprojām drīkst pusdienot tāpat kā līdz šim. Kaut deputātiem iesaka ņemt ēdienu līdzi ņemšanai, maltīti var notiesāt turpat ēdamzālē, vēstī TV3 raidījums "Bez Tabu".

Raidījums filmēšanas komanda parlamenta ēkā viesojas pēc skatītājas Initas vēstules, kura vēlējās noskaidrot, vai arī Saeimas kafejnīcā ēdiens tiek izsniegts tikai līdzi ņemšanai.

Dienā, kad "Bez Tabu" viesojas ēdnīcā, tajā valdījis pamatīgs klusums un rindā neesot bijis jāstāv. Žurnālisti izvēlējās divus saldos ēdienus, ko nobaudīja turpat ēdamzālē. Bez filmēšanas komandas zālē atradās vēl kāds kungs. Pēc mirkļa ieradās arī kāda kundze, kura ieturēja maltīti turpat zālē. Pusdienās ieradies arī Saeimas deputāts Andrejs Klementjevs, kurš arī izvēlējās ēdienreizi ieturēt turpat kafejnīcas telpās.

"Tā nav biznesa pasargāšana, tas ir mēģinājums minimizēt darbinieku kontaktus ar to, kas notiek Vecrīgā. Pavasarī kafejnīca bija slēgta, redzējām, ka deputāti dodas uz veikaliem, benzīntankiem, tas bija daudz riskantāk, ka infekcijas perēklis var pāriet uz Saeimu. Varētu uzskatīt, ka šī šobrīd ir drošākā vieta Vecrīgā," stāsta Klementjevs.

Klementjevs norāda, ka parlamenta Prezidijs pieņēmis lēmumu pašreiz ļaut kafejnīcas apmeklētājiem izvēlēties – ņemt maltīti līdzi ņemšanai vai apēst to ēdamzālē.

Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šnēders norāda, ka, ņemot vērā, ka Saeimas ēdnīcā var iekļūt tikai šaurs cilvēku loks, drīkst pusdienot arī kafejnīcas telpās.

"Runa ir par izglītības iestādēm, arī darbavietām, kur nenāk cilvēki no malas, ēdnīca paredzēta tikai darbiniekiem. Līdz ar to plūsmas nepārklājas ar citiem cilvēkiem, kā tas ir parastā kafejnīcā," norāda Šnēders.

Restorānu biedrības vadītājs Jānis Jenzis norāda, ka līdzi ņemšanas koncepts visbiežāk ir pateicīgs ātrās ēdināšanas iestādēm, bet ne restorāniem.

Vairāki restorāni jau paziņojuši par darbības pārtraukšanu, daži no tiem uz mūžīgiem laikiem.

Video: "Bez Tabu" sižets

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO