Labklājības ministre Ramona Petraviča

FOTO: LETA

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) minējusi, ka ģimenes jēdziena paplašināšanai, visticamāk, vajadzētu rīkot referendumu un stāsta, ka tuvākajā nākotnē bērnu nami Latvijā nepazudīs. Intervija notikusi TV3 raidījumā "900 sekundes".

Ministre uzsvēra, ka laulības starp vīrieti un sievieti aizsargā Satversme. Likumdevējs pašlaik nav paredzējis kādu citu ģimenes formu. 

"Ja sabiedrības vairākums atbalstītu, ka ģimenes jēdziens ir jāpapalšina, droši vien būtu jārīko referendums, jo šobrīd Saeimas vairākums atbalsta ģimeni tādā formulējumā, kāds noteikts gan Satversmē, gan Civillikumā," sacīja labklājības ministre.

Komentējot, kā ģimenes jēdziena paplašināšana teorētiski var "apdraudēt ģimeni tradicionālā izpratnē", Petraviča teica, ka bērni ir ģimenes mīlestības augļi, un tādēļ "ir jānosargā ģimenes jēdziens tāds, kāds Latvijas valstī noteikts, ja tāda ir lielākās daļas sabiedrības vēlme".

Komentējot, kad Latvijā tiks slēgti bērnu nami, Petraviča teica, ka tuvākajā pārredzamā nākotnē tas nenotiks.

1

"Vienalga, kā mēs to institūciju sauksim, bet būs inistitūcija, kurā bērni diemžēl būs. Pašlaik gan pašvaldību bērnu namos, gan valsts sociālās aprūpes centros ir kopumā 582 bērni, tostarp valsts sociālās aprūpes centros - 152 bērni. Tie ir bērni ar smagu invaliditāti, smagiem funkcionāliem traucējumiem," pastāstīja Petraviča.

Vienlaikus viņa uzsvēra, ka bērnu skaits bērnu namos ik gadu samazinās un tuvāko piecu gadu laikā paredzams, ka bērnu skaits bērnu namos samazināsies vēl par 50.

Video: Noskaties interviju!

Viņa atgādināja, ka Labklājības ministrijas (LM) mērķis ir mazi bērnu nami, kuros mīt līdz 24 bērniem. Arī patlaban atticīgās iestādes tiek pārveidotas uz ģimeniskai videi pietuvinātām, dzīvokļu tipa grupiņām. Iespējams, tiks celtas arī jaunas šādas iestādes.

Seko mums arī Instagram un uzzini visu pirmais!  

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO