Aivars Lembergs.

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Sestdien, 28. novembrī, Ventspilī smagos noziegumos apsūdzētais un no domes priekšsēdētāja pienākumiem atstādinātais mērs Aivars Lembergs (Latvijai un Ventspilij) iededza svētku egli. Tas pulcēja, pēc vietējo novērojumiem, līdz pat tūkstoš cilvēkiem. Daļa cilvēku neievēroja divu metru distanci, ne tikai piedaloties rotaļās, bet arī vērojot, kā mērs, nospiežot pogu, iededz egli, vēsta Latvijas Radio.

Lembergam un daļai citu apmeklētāju sejas masku nebija, liecina uzņemtās fotogrāfijas. Covid-19 pandēmijas laikā epidemioloģiskos drošības pasākumus uzrauga policija. Ventspils pašvaldības policija apmeklētājiem gan sacīja, ka šis nav oficiāls pasākums.

FOTO: Ekrānuzņēmums no www.ventspils.lv

Slimību profilakses un kontroles centrs Latvijas Radio norādīja, ka valstī noteiktā kārtība jāievēro visiem. Veselības ministre Ilze Viņķele (Attīstībai/Par!) skaidroja, ka pēdējās nedēļas laikā inficēšanās gadījumu skaits ar Covid-19 ir satraukuma signāls. Tādēļ šobrīd visi ierobežojumi ir jātulko burtiski un vēl stingrāk.

"Sabiedrībai un īpaši amatpersonām ierobežojumi ir jātulko ne vien pēc burta, bet arī pēc gara. Ierobežojumu gars ir tāds, ka mums ir radikāli jāsamazina jebkādas kontaktēšanās un kustēšanās iespējas, kuras nav kritiski nepieciešamas. Tas nozīmē, ka tieši caur šo prizmu jebkas – eglītes iedegšana, Melnā piektdiena veikalos vai vēl cits, pēc gara un burta. Jo mazāk cilvēku vienkopus, jo ātrāk mēs atgriezīsimies pie normālas dzīves. Ja amatpersona vai pilsētas mērs taisa, es atvainojos, tingel-tangeli ar mērķi iepriecināt cilvēkus, tad ir uzreiz jāpasaka, ka šis iepriecinājums var nozīmēt ilgākus ierobežojumus," uzsvēra Viņķele.

Ministre pauda, ka ierobežojumu kontrole ir Iekšlietu ministrijas jautājums, tādēļ tas, vai Ventspils pašvaldībai būs jāatbild par notikušo, būs jālemj iekšlietu ministram.

Tikmēr Ventspils Kultūras centra vadītājs Māris Valtenbergs, kas rīkoja rotājumu iedegšanu, stāstīja, ka pasākums netika ne organizēts, ne izziņots.

"Sestdienas vakarā tika iedegti pilsētas rotājumi. Cilvēki gribēja redzēt rotājumus un iznāca ielās, skatījās un baudīja svētku atmosfēru. Mēs pasākumu neorganizējām, un man nav pienākums uz ielām staigāt un sekot līdzi, vai tiek ievērota divu metru distance un tam līdzīgi. Un cilvēkiem atrasties uz ielām līdz šim nav aizliegts," sacīja Valtenbergs.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO