Ministru prezidents Krišjānis Kariņš piedalās preses brīfingā pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Rīgas pilī.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Šodien notika kārtējā valdības un Krīzes vadības padomes kopsēde, kurā pārrunāja aktuālo epidemioloģisko situāciju valstī. Portāls "Apollo" piedāvā preses konferences tiešraidi par ārkārtas sēdē pieņemtajiem lēmumiem. 

Video: Preses konference

👁️‍🗨️Preses konference | Uzzini par ārkārtas valdības sēdē pārrunāto turpmākai COVID-19 izplatības ierobežošanai. Par...

Posted by Ministru kabinets / Government of Latvia on Otrdiena, 2020. gada 29. decembris

Sēdes laikā plānots uzklausīt Veselības ministrijas sagatavoto informāciju par aktuālo epidemioloģiskās drošības situāciju un veselības aprūpes sistēmas kapacitāti un noslodzi, testēšanu, kā arī situāciju ģimenes ārstu praksēs.

Tāpat sēdē tiks uzklausīta aktuālā informācija par vakcināciju pret Covid-19.

Kopsēdē tiks arī uzklausīs Aizsardzības ministrijas sniegto informāciju par vienreizlietojamu medicīnas cimdu iegādi.

Iespējams, Ministru kabinets arī lems par jauniem ierobežojumiem. 17.decembrī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) atzina, ka gadījumā, ja desmit dienu laikā nemainīsies epidemioloģiskā situācija, būs jāievieš plaši pārvietošanās ierobežojumi.

"Sabiedrībai ir jāsaprot, ka, ja gadījumā situācija nemainīsies, mēs varētu nonākt situācijā, kad būsim spiesti lemt par plašākiem kustību ierobežojumiem, un tam jāgatavojas kā iespējai. Mēs varam šo situāciju mainīt, nogriežot visas kontaktēšanās, nepulcējoties un neciemojoties. Tas dos rezultātu," pirms Ziemassvētkiem uzsvēra premjers.

Savukārt veselības ministre Ilze Viņķele (AP) LTV pastāstīja, ka Veselības ministrijā (VM) tika vērtēta iespēja rosināt valdību Latvijā uz laiku ierobežot arī ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu. To tika pieļauts darīts, ņemot vērā lielo skaitu stacionēto Covid-19 pacientu un veselības aprūpes sistēmas ierobežoto kapacitāti. Pirmdien par minēto jautājumu notikusi apspriešanās ministrijā, taču uz valdību iecere vēl netiekot virzīta.

Politiķe piebilda, ka par divām nedēļām varētu tikt pagarināts plānveida stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu ierobežošanas termiņš. Patlaban ir noteikts, ka plānveida stacionārās palīdzības sniegšana slimnīcās ir pārtraukta no 23.decembra līdz nākamā gada 4.janvārim. Ministre gan atzina, ka ilgāk par mēnesi plānveida stacionāro pakalpojumu sniegšanu apturēt nedrīkstētu, jo jāapzinās, ka ir cilvēki arī ar citām slimībām, kurām nepieciešama ārstēšana un aprūpe.

Tāpat Viņķele atzīmēja, - ja kapacitāte to ļaus, tiks vērtēta iespēja pagarināt termiņu, kurā iedzīvotājiem Covid-19 analīzes iespējams nodot arī bez ārsta nosūtījuma. Patlaban cilvēkiem ar Covid-19 simptomiem iespēja testa materiālu nodot arī bez ārsta nosūtījuma ir līdz 3.janvārim.

Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9.novembra līdz 11.janvārim izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO