Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs

FOTO: Valsts kanceleja

Ministru kabinets šodien, 30. decembrī, plkst. 10 ārkārtas sēdē lēma par komandantstundas noteikšanu Jaungada svētku un pareizticīgo Ziemassvētku laikā.

Tiešraide: Atbildīgie dienesti informē par ārkārtas sēdē nolemto

Preses konferencē piedalās:

  • Jurijs Perevoščikovs, SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors,
  • Edmunds Valantis, Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs,
  • Džineta Innusa, "Rīgas satiksme" valdes priekšsēdētāja,
  • Normunds Krapsis, Valsts policijas priekšnieka vietnieks/Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks.

Otrdien Ministru kabinets konceptuāli vienojās līdz 7. februārim pagarināt ārkārtējo situāciju, iekļaujot papildu nosacījumu par komandantstundu, ko valdība sauc par "brīvdienu mājsēdi".

Paredzams, ka visiem Latvijas iedzīvotājiem laikā jau no šodienas vakara līdz 4.janvārim, kā arī 8. un 9.janvārī no plkst.22 līdz plkst.5 būs jāuzturas savā dzīvesvietā, iepriekš aģentūru LETA informēja Valsts kancelejā.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) otrdien preses konferencē informēja, ka "brīvdienu mājsēde" tiks ieviesta ar mērķi, lai vēl vairāk samazinātu cilvēku iespējas kontaktēties.

Valsts kancelejā uzsvēra, ka patlaban nav plānots ierobežot pārvietošanās iespējas pa dienu. Līdz ar to tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietas drīkstēs strādāt no plkst.6 līdz 21, lai darbinieki varētu nokļūt no mājām uz darbu un atpakaļ, nepārkāpjot noteikumus. Darba laika ierobežojums attiektos arī uz sabiedriskās ēdināšanas vietām, joprojām ēdienu un dzērienus izsniedzot tikai līdzņemšanai.

Patlaban Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9.novembra līdz 11.janvārim ir izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO