Sieviete uz gājēju pārejas. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Rīgā, netālu no tirdzniecības centra "Spice", kāda sieviete, sēžot pie stūres, nepamanīja gājēju, kura atradās uz ielas, un to notrieca. Līdzīgs negadījums pirms kāda laika notika arī Iļģuciemā. Abās situācijās cietušo sieviešu dzīvības mediķiem glābt neizdevās, vēsta raidījums "Degpunktā".

Kāda 70 gadus veca sieviete Iļģuciemā pirms divām nedēļām devās uz veikalu, lai iegādātos svētku rotājumus.

Iznākot no tirdzniecības centra, kas atrodas Lidoņu ielā, pensionāre šķērsoja lielveikala stāvvietu. Kāda autovadītāja gājēju neredzēja, un notika sadursme.

Apkaimē dzīvojošais Sergejs pazīst cietušās pensionāres dēlu, kas viņam detalizēti izstāstīja notikuma gaitu: "Vieglā automašīna apgriezās braukšanai pretējā virzienā, un acīmredzot vadītāja nepamanīja un uzbrauca virsū tai sievietei. Viņi steigšus izkāpa no mašīnas, paši nobijušies, ka tā sanāca, un tad viņai palīdzēja. Aizveda līdz mājām un tur arī viņu atstāja."

Vēlāk izrādījās, ka censties atkopties no ievainojumiem mājas apstākļos nebija prāta darbs. Tā vietā taisnā ceļā bija jādodas uz slimnīcu, par spīti tam, ka traumas sākotnēji nešķita dzīvībai bīstamas.

"Viņai bija slikti, bet ne tik ļoti tajā dienā. Viņš man stāstīja, ka nākamajā dienā viņai kļuva pavisam slikti un viņi izsauca ātro palīdzību. Dēls pats brauca līdzi automašīnā, kas aizveda viņu uz "Stradiņiem"," teica vietējais iedzīvotājs.

Cietusī ārstniecības iestādē no gūtajiem ievainojumiem tā arī neatkopās un pēc 14 dienām kopš negadījuma gāja bojā.

Policija par notikušo pagaidām plašāku komentāru nesniedz, taču piemin, ka automašīna, kas uzbrauca sievietei, vēl nav noskaidrota.

Notiek izmeklēšana, un joprojām daudzi avārijas apstākļi ir neskaidri. Savukārt pirms trīs dienām negadījumā Kārļa Ulmaņa gatvē cieta vēl kāda gājēja. Tur sievieti sabrauca divi transportlīdzekļi pēc kārtas.

"Automašīnas "Mazda" vadītāja paskaidroja, ka uz gājēju pārejas rajona uzbrauca gājējai, 1949. gadā dzimušai sievietei, un pēc trieciena minētajai sievietei pārbrauca otra vieglā automašīna, "Renault". Diemžēl gājēja notikuma vietā no gūtajām traumām gāja bojā," sacīja VP RPP Ceļu policijas bataljona komandieris Helmuts Staško.

Likumsargiem izmeklēšanas gaitā būs svarīgi noskaidrot, kur tieši atradās gājēja brīdī, kad notika trieciens.

"Par 100% mēs nevaram apgalvot, ka tieši uz gājēju pārejas. Autovadītāja, kura pirmā bija iesaistīta minētajā negadījumā, ir šoka stāvoklī un joprojām notiek pratināšana," teica policijas pārstāvis.

Ņemot vērā, ka gājēju pāreja iepretim degvielas uzpildes stacijai "Neste" ir labi izgaismota un vadītājai cilvēks bija jāpamana, policija uzsākusi kriminālprocesu pēc krimināllikuma 260. panta otrās daļas – par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, kas izraisījis cilvēka nāvi.

Video: "Degpunktā" sižets

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO