Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs

FOTO: Edijs Pālens/LETA

"Covid-19 izplatība joprojām ir galvenā problēma pasaulē," preses konferencē pēc otrdien, 5. janvārī, notikušās valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdes pauda Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

"Mēs analizējam katru dienu, lai saprastu, vai ir vērojams saslimstības mazinājums. Neraugoties uz to, ka pagājušajā nedēļā bija daudz brīvdienu, reģistrēts lielākais vīrusa pieaugums kopš pandēmijas sākuma. Pat ar mazāku testu skaitu, pozitīvo gadījumu īpatsvars turpināja pieaugt," skaidroja Perevoščikovs.

Speciālists uzsvēra, ka ir būtiski ievērot vīrusa izplatībai ieviestos drošības pasākumus, kamēr vien netiks sasniegta kolektīvā imunitāte.

"Pēc stingru ierobežojumu ievērošanas vairākās Eiropas valstīs bija novērojams slimības izplatības mazinājums, taču, ierobežojumus mīkstinot, vīrusa izplatība atsākusies. Tāpēc šie pasākumi ir nepieciešami, kamēr netiek sasniegta kolektīvā imunitāte. Latvija nav izņēmums," uzsvēra Perevoščikovs.

Viņš turpināja, sakot, ka vienā dienā 900 inficēšanās gadījumu patiešām ir ļoti daudz.

"Tik lielu inficēto skaitu ir grūti aprūpēt, kā arī grūti nodrošināt efektīvus kontroles pasākumus, piemēram, noteikt slimības perēkļus. Ir nepieciešams meklēt gultu rezerves," viņš sacīja.

Perevoščikovs atklāja, ka vienīgā vecuma grupa, kurā pēdējās nedēļas nav vērojams saslimstības pieaugums, ir bērni līdz 14 gadu vecumam.

Video: Preses konference 5. janvārī

Jau ziņots, ka valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25. janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Viņš informēja, ka valdība šodien uzklausīja ekspertu sniegto informāciju par epidemioloģisko situāciju. Pēc Citskovska teiktā, situācija joprojām ir nopietna un pieaug slimnīcās stacionēto pacientu skaits.

Balstoties uz to, valdība šodien konceptuāli vienojusies līdz 25. janvārim pagarināt valstī noteiktos ierobežojumus, bet konkrēti lēmumi tiks pieņemti valdības sēdē ceturtdien, 7. janvārī.

Citskovskis norādīja, ka līdz ceturtdienai eksperti izstrādās konkrētus priekšlikumus attiecībā uz regulējumu tirdzniecības vietās, iegādājamo preču klāstu un citām detaļām.

Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9. novembra līdz 7. februārim ir izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO