Tramvajs uz Akmens tilta.

FOTO: Edijs Pālens/LETA LETA

Pirmdien, 11. janvārī, kāda rīdziniece piedzīvoja nervozāko tramvaja braucienu savā mūžā, jo bariņš zēnu tā vagonā nodarbojās ar huligānismu, tostarp rādīja kailu pēcpusi un čurāja pa logu, vēsta "Degpunktā".

Jaunā sieviete no Mežaparka, kuru dēvēsim par Sintiju, vēlu vakarā devās mājās ar 11. tramvaju. Brauciens ik minūti kļuva arvien nepatīkamāks pāris jauniešu dēļ, kuri braucamajā nodarbojās ar huligānismu, bet sievietei neviens nepalīdzēja tikt galā ar situāciju.

"Visi trīs iekāpa iekšā un es pamanīju, ka viņiem rokās ir sniega pikas. Viņi atvēra vaļā vairākus tramvaja logus un pa tiem meta ārā sniega pikas. Tad viņi izdomāja rādīt kaut kādas rupjības kamerai un pēc tam arī izdomāja novilkt bikses un rādīt pliku dibenu kamerai. Cik es atceros, tad jau tramvajā bija iekāpuši arī citi pasažieri un kailās pēcpuses viņi rādīja arī pavērsušies uz pasažieru pusi," norādīja tramvaja pasažiere.

Šķita, ka bērni tikai dauzās, bet vēlāk kļuva skaidrs, ka izklaide kļūst arvien rupjāka. Viens no jauniešiem sāka nokārtot savas dabiskās vajadzība pa atvērtu tramvaja logu, kamēr tas brauc. Tika pārkāptas uzvedības normas un pasažiere izlēma rīkoties.

"Zvanu policijai, sāku skaidrot šo situāciju, stāstu, kāds ir maršruts un kurā pieturā atrodos. Tad man pateica, ka mani tūlīt savienos ar kādu citu [operatīvā dienesta] darbinieku. Mani savienoja ar kādu citu, kā es nopratu, policijas darbinieku un man savs sakāmais bija atkal jāstāsta no jauna," atminējās Sintija.

Tiklīdz Sintija sāka stāstīt par notiekošo jau otro reizi, jaunieši to sadzirdēja un gāja atriebties. Viens no zēniem viņai uzspļāva uz pieres un visi trīs huligāni izkāpa no tramvaja ārā. Kad policijai tas darīts zināms, dispečere atbildējusi: "Tad jau neko."

Jaunieši aizbēga un Sintija palika tramvajā, slaukot seju. Raidījums sazinājās ar "Rīgas satiksmes" pārstāvi, lai noskaidrotu, kā pasažierim rīkoties, ja vagonā plosās huligāni.

Uzņēmumā aicina ziņot policijai, zvanot pa tālruni 110 vai arī ziņot, izmantojot pašvaldības policijas mobilo aplikāciju un tādējādi izvairīties no tā, ka vainīgie pamana ziņošanu policijai.

Vēl viens variants ir vērsties pie sabiedriskā transporta vadītāja un informēt par notiekošo viņu, kurš tālāk sazinās ar centrāldispečeri un tiek piesaistīts nepieciešamais dienests.

Par spīti tam, ka ar policiju Sintijai izdevās sazināties, viņa uzskata, ka policija nav pildījusi darba pienākumus.

"Mani, var teikt, pazemoja aizskāra. Un es nekādus risinājumus tam neredzu. Policija vai nu negrib rīkoties vai, ja ir bezspēcīga, tad nav jēgas tās norādītajam numuram," viņa uzskata.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis atzīst, ka saruna ar policijas dispečeri ir bijusi neveiksmīga, taču uz izsaukumu ekipāža tomēr izbrauca.

"Reizēm Rīgas pašvaldības policijas darbiniekiem ir nedaudz jāpiestrādā pie komunikācijas, proti, šajā gadījumā, kā visos šādos gadījumos, protams, ka brauc uz notikuma vietu, apseko viņu. Cik es saprotu, telefona sarunas laikā izsaucējam tika radīts iespaids, ka policija vairs neko nedarīs, bet tā tas nekad šādās situācijās nav, un, ja tas būtu, tas nebūtu pareizi," norādīja Sadovskis.

Sintija atceras, ka zvanīšana pa telefonu nekārtību cēlājus tikai nokaitināja vēl vairāk, tāpēc likumsargi pasažieriem iesaka izmantot mobilo aplikāciju. Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis stāsta, ka aplikācija ir ļoti efektīvs veids, kā aizstāt zvanu policijai, kuru, attiecīgi, pārkāpējs, visticamāk, varēs dzirdēt.

Tāpat šis ir veids, kā vienkārši klusiņām, diskrēti paziņot policijai. Tad jau policija reaģēs uz šo te notikumu.

Video: "Degpunktā" sižets

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO