FOTO: Ekrānuzņēmums no Degpunktā sižeta

Varbūt Aizputes uzņēmēja slepkavības lieta nekad netiktu atklāta, ja vien slepkava nebūtu pārdevis zemi, kurā bija apglabāts viņa bijušais biznesa partneris, ziņo raidījums "Degpunktā".

2017. gada aprīlī Aizputē atklājās viens no pilsētiņas baisākajiem noslēpumiem, kas rūpīgi slēpts gulēja zemē 17 gadus. Proti, 2000. gadā, bez vēsts ar visu savu automašīnu pazuda vietējais uzņēmējs ar apšaubāmu slavu – Aigars Zikmanis, bet tieši pirms trim gadiem viņa līķi nejauši atrada strādnieki, kas sakopa pamestu teritoriju.

Nolīdzinot veca šķūņa krāsmatas, traktorists aizķēra apraktu automašīnu "Audi", kurā bija cilvēka skelets ar ložu pēdām galvaskausā.

Šī slepkavības lieta Kurzemes reģiona policijā uzkavējās vien dažas dienas. Ņemot vērā nozieguma izdarīšanas veidu, smagumu un to, cik tas ilgi palicis neatklāts, materiālus pārņēma slepkavību izmeklētāji no Rīgas. Viņi secināja, ka Aigars Zikmanis samaksāja ar dzīvību strīdā par kokapstrādes biznesa naudu.

Izmeklēšanas laikā slepkavību izmeklētāji noskaidroja, ka aizgājējam bija biznesa partneris, ar kuru viņam bija nesaskaņas. Tomēr minētais biznesa partneris nebija uzreiz tik viegli atrodams. Viņš jau labu laiku neuzturējās Latvijā. Pēc slepkavības aizdomās turamais pārdeva īpašumu, aizbrauca no valsts un sāka citu dzīvi ārzemēs.

Iespējams, slepkava mierīgi nodzīvotu ārzemēs līdz mūža galam, ja ne 2017.gada aprīlis un strādnieku centība. Tagad priekšā tiesvedība un arī ilgi gadi aiz restēm.

Šobrīd bijušajam zemes īpašniekam ir piemērots aizdomās turamā statuss, savu vainu viņš atzina un tagad nākošais posms ir sadarbībā ar prokuratūru.

Kriminālprocesam patlaban ir noteikta kvalifikācija pēc krimināllikuma 117. panta devītā punkta un par šādu slepkavību nav noilguma.

Par slepkavību pastiprinošos apstākļos soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no 10-20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Video: "Degpunktā" sižets