FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Kuldīgas pusē Turlavas pagasta iedzīvotāji pierādījuši savu saliedētību un kā nu katrs spēj tagad sniedz palīdzīgu roku Jakubausku ģimenei, kas pirms divām dienām ugunsgrēkā palika bez jumta virs galvas, vēstī TV3 raidījums "Degpunktā".

Zita un Gita ir māsas, kas Turlavas pagasta Valātos dzīvo jau kopš mazotnes. Sievietēm katrai ir divi bērni, un tieši par viņu likteni tagad abām mammām visvairāk sāp sirds. Mazie, puskaili sēžot, mašīnā bija spiesti noskatīties, kā sadeg viņu mājas, bet vecāki cenšas glābt kaut mazumiņu no iedzīves. Viss sākās vēlā svētdienas vakara stundā. Ja būtu nakts, iespējams, ģimenes nespētu glābties, tagad secina Zita.

"Bijām iegājuši gulēt, sajutu gruzduma smaku. Teicu dēlam – varbūt mums ir aizšauts šīberis, iesim skatīties. Izgājām ārā, viss kārtībā. Atlikāmies atpakaļ gultā, bet jutu, ka smird tā kā cilvēku mati… Izskrēju uzreiz ārā, jo zināju, ka man kaimiņš dzēra tajā dienā. Un jā, viņam logos jau bija liesmas," stāsta Zita.

Glābēji vēl bija tālu, kas liesmu stabs jau slējās debesīs.

"Visus bērniņus izvedām ārā ar plikām kājām sniegā. Mazā meitiņa kliedza – mammīt, kur mēs tagad dzīvosim?! Māsai mazais puisītis kliedz – ugunsgrēks, ugunsgrēks! Tas bija vājprāts," stāsta Zita.

Ugunsgrēku izraisīja mājas otrā galā dzīvojošs vīrietis. Viņš dzērumā uzsmēķēja gultā un aizmiga ar cigareti klēpī. Par savu vieglprātīgo attieksmi pret ugunsdrošību viņš samaksāja visdārgāko cenu. Gita piebilst, ka ar vīrieti vairākkārt bija runāts par viņa dzīvesveidu, bet aizrādījumi laisti gar ausi. Un tagad vislielākie cietēji ir tie, kas visu mūžu dzīvojuši godīgi un prātīgi. Cieš bērni, kas uzdod jautājumus, uz kuriem šobrīd nav atbilžu.

Pagaidu pajumti ģimenēm izdevies atrast, bet tas ir īslaicīgs mierinājums, tomēr līdzcilvēku atsaucība dod spēku cīnīties tālāk, saka māsas.

Video: "Depunktā" sižets

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO