FOTO: Ekrānuzņēmums no "Degpunktā" sižeta

​Ap plkst. 16.30 pēcpusdienā, galvaspilsētas centrā patrulējošās policijas ekipāžas saņēmušas ziņu par diviem iereibušiem vīriešiem, kuri klunkurējot pa ielu, pie rokas vedot mazu meitenīti. Lai arī uz notikuma vietas apkaimi, nekavējoties nosūtīta ekipāža, policistiem meklēto trijotni izsaucēja minētajā apkaimē nav izdevies sastapt, vēsta raidījums "Degpunktā".

Brīdi vēlāk, saņemts vēl viens telefona zvans, ar līdzīgu ziņu, taču jau no cita ielu krustojuma. Diemžēl, nonākot tur, atklājies, ka no bērna un abiem apreibušajiem, vairs nav ne miņas. Pateicoties nejauša garāmgājēja ziņai, tikai pēc mirkļa, policisti pamanījuši abus streipuļojošos vīriešus, kuriem tik tiešām, līdzās gājusi maza, nobijusies meitenīte.

Kamēr ar šņabja pudeli "bruņotais" draugs, paslīdējis un jau vārtījies pa zemi, otrs, gandrīz "nespējot pārspļaut pār lūpu", apgaismojis policistus, ka meitenīte esot viņa dzīvesbiedres meita.

Kārtības sargi darījuši visu, kas bijis viņu spēkos, lai no apreibušajiem uzzinātu jebkādu noderīgu informāciju par to, kur meklējama bērna māte, taču nesekmīgi.

Rezultātā, meitenītes pieskatītājs pat vārtoties pa zemi, centies iesist policistam un ar to izpelnījies iespēju ar seju pagulēt sniegā. Lai viņu savaldītu, nācās pielietot rokudzelžus un tā kā viņš atteicies sadarboties ar policistiem, iereibušais vīrietis nogādāts dežurdaļā turpmāko procesuālo darbību veikšanai. Viņam konstatēts arī 2,5 promiļu reibumā.

Savukārt, bērns uz mirkli nonācis mediķu busiņā, kur dakteri pārliecinājušies par to, ka meitenītes dzīvība un veselība nav apdraudēta, bet pēc tam, nodots kolēģim no Centra pārvaldes, lai tie, bērnu nogādātu mājās.

Noskaidrots, ka bērna māte strādā vienā no Rīgas lielveikaliem, taču ierodoties tur, izrādījies, ka viņa jau devusies mājās, līdz ar ko bērns tika nogādāts mājās un policisti pārbaudīja arī dzīves apstākļus. Sieviete bija neizpratnē par to, kā tas varējis notikt.

Lai arī rezultātā, bērns nonācis drošībā, ziņa par šo incidentu tik un tā nodota Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai un sociālajam dienestam, kuru uzdevums būs pieskatīt, lai šādi gadījumi vairs neatkārtojas.

Video: "Degpunktā" sižets

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO