FOTO: Ekrānuzņēmums no "Facebbok" video/Sadursme.lv

Spēcīgā snigšana sagādājusi lielas problēmas daudziem Latvijas iedzīvotājiem. "Sadursme.lv" "Facebook" kontā ievietots video, kur kāds cilvēks ar lāpstu cenšas aprakt automašīnu.

Video redzams, kā vīrietis ap priekšā esošu transportlīdzekli rok sniegu un met to uz aizmugurē esošā apvidus auto motora pārsega. 

Iemūžinātie kadri izpelnījušies plašu ažiotāžu sociālajā tīklā "Facebook" un komentāros cilvēku domas dalās - kāds nosoda par šādu rīcību, kāds domā, ka tā paša "sniega racēja" mašīna, bet vēl kāds komentētājs sprieda, ka tā varētu būt drauga izjokošana.

Portāls "Apollo" jau vēstīja, ka sestdien Rīgas tiltu, kā arī maģistrālo ielu un sabiedriskā transporta maršrutu tīrīšana un apstrāde ir veikta jau četras reizes, tomēr ilgstošas un intensīvas snigšanas laikā sniega sanesumi uz brauktuvēm veidojas ļoti ātri, tostarp īsi pēc to tīrīšanas, kas liek sniega tīrīšanas darbus galvaspilsētā turpināt arī nakts stundās, informēja Rīgas domes Satiksmes departamenta sabiedrisko attiecību vadītājs Austris Keišs.

Visas 50 ziemas uzturēšanas tehnikas vienības turpinās strādāt ar pilnu jaudu arī naktī uz trešdienu.

Spēcīgas snigšanas laikā prioritāri tiek tīrītas maģistrālās ielas, tilti, pārvadi un ielas, kur kursē sabiedriskais transports, tādēļ īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi ir uz mazākas nozīmes jeb rajona ielām. Sniegputeņa laikā galvenais uzdevums ir nodrošināt ielu caurbraukšanu, savukārt pilnībā maģistrālajām ielām no sniega jābūt attīrītām trīs stundu laikā pēc snigšanas beigām.

Ja mierīgas snigšanas laikā sniega tīrīšana galvaspilsētas ielās optimāla rezultāta iegūšanai tiek veikta vienu reizi dienā - uzreiz pēc snigšanas beigām, tad šodien maģistrālās ielas un sabiedriskā transporta līnijas tika tīrītas četras reizes, kā arī darbi turpināsies arī nakts stundās.

Tiek aicināts transportlīdzekļu vadītājiem sniegputeņa laikā ievērot īpašu piesardzību, savlaicīgi plānot maršrutu, ieturēt lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem un ielu seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu. Savukārt sabiedriskā transporta pasažieriem jārēķinās, ka var veidoties autobusu, trolejbusu un tramvaju kustības novirzīšanās no grafika.

Sekojot meteorologu prognozēm, ziemas uzturēšanas tehnika turpinās strādāt ar pilnu jaudu līdz sniegputenis norims.

Satiksmes departaments aicina turpmākajās dienās arī ziņot Satiksmes vadības centram (SVC) uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80003600 gan par bedru un lielu peļķu veidošanos, gan arī vietām, kur ir nepieciešama sniega tīrīšana. Pēc zvana saņemšanas uz attiecīgo vietu operatīvi tiks nosūtīti ielu uzturēšanas dienesti.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO