Медведь в Илукстском крае

FOTO: Ekrānuzņēmums no "Facebook" video/Līga Pauļuka

Bebrenē, Ilūkstes novadā, manīts lācis; ķepaini, kas gaišā dienas laikā lēkšoja pa pļavu, izdevies nofilmēt "Facebook" lietotājai Līgai Pauļukai.

"Ne tikai laivotāji steidz vērot atbūdu. Arī lācis!" raksta Līga.

Atbūda jeb piektais gadalaiks var ilgt trīs mēnešus, un tā laikā applūdušās teritorijas var plesties 20 km2 plašumā, pievilinot laivotājus un putnu vērotājus no malu malām.

Atbūda īpaši novērojama Bebrenes un Dvietes pusē.

Brūnais lācis pamanīts Bebrenes pagastā netālu no Dvietes senlejas informācijas centra. Video fiksēts, ka lācis pāri laukam lielā ātrumā dodas gar Dvietes senleju. Tālāk lācis devies Pilskalnes virzienā, ieskrienot mežā.

"Ieraudzīju un tad skrēju uz māju pēc telefona. Rokas drebēja no satraukuma. Tomēr tas nav ikdienišķs skats. Lāča pēdas mūspusē nesen fiksēja arī mednieki Dvietes mežā. Iespējams, tas varētu būt tas pats dzīvnieks," pieļāva lāča novērotājs Atis Muižnieks.

Savukārt Bebrenes pagasta pārvaldes vadītāja, Dvietes senlejas informācijas centra gide Benita Štrausa uzskata, ka dabā viss atgriežas līdzsvarā.

"Lāči te novēroti jau pirms 35 gadiem, pēdas vairākkārt redzētas arī pagājušajā vasarā un vēl pirms mēneša pēdu fotogrāfijas saņemtas no Ilzes ezera apkārtnes. Par dabas daudzveidību Sēlijā varam tikai priecāties," atzina Štrausa.

Dvietes palienes pļavas jau 15 gadu apdzīvo savvaļas zirgu un govju ganāmpulki, bet arī par tiem neesot pamata satraukties. "Govis un zirgi dzīvo baros, tāpēc viņiem problēmu nebūs. Lācis tādam lielam baram neriskēs tuvoties, bet dzīvniekiem pašiem būs jāsaprot, kā sevi aizstāvēt," uzskata Štrausa.

Brūnais lācis šopavasar jau iepriekš novērots arī citās Sēlijas vietās - 16.martā Jēkabpils novada Leimaņu pagastā mednieku kluba "Leimaņi" pārstāvji lāci fiksējuši savā uzstādītajā kamerā, bet 24.martā mednieku kolektīva "Province" teritorijā Viesītes pagastā lācis barojies pie meža zvēru barotavas, par ko liecina videoieraksts. Pagaidām gan nav oficiālas informācijas, vai šis varētu būt viens un tas pats indivīds.

Jau ziņots, ka 16.marta rītā Jēkabpils novadā novērots brūnais lācis. Dzīvnieku fiksējusi novērošanas kamera pie barotavas Leimaņu pagastā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO