FOTO: Ekrānuzņēmums no "Degpunktā" sižeta

Atklājušās jaunas detaļas par uzbrukumu Lapmežciema, Engures novadā pamatskolas direktoram, – policija pieļauj, ka starp abiem iepriekš bijis konflikts, kas samilzis un tika risināts vardarbīgā veidā, vēsta "Degpunktā".

Nedaudz pēc pusdienlaika pie Lapmežciema pamatskolas durvīm uzradās kāds jauns vīrietis. Ciemiņš mērķtiecīgi devās cauri skolotāju un bērnu pulkam – viņam prātā bija konkrēts plāns. Skolas dežurantei ātrā gaitā šķita aizdomīga un viņa vīrieti gribēja apturēt, stāstīja vietējās domes darbinieks.

"Uz dežuranta jautājumu – uz kurieni dodas un, kāds ir mērķis tika atbildēts, ka nav dežuranta darīšana un patvaļīgi iegāja tālāk skolā. Dežurants ir sieviete un gājējs bija vīrietis. Droši vien diezgan loģiski, ka lietas iznākums tāds. Nav pašlaik prakses, ka skolā par dežurantu būtu pieņemti fiziski spēcīgi, muskuļoti vīrieši," norādīja Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa.

Vīrietis devās tālāk uz trešo stāvu, kur atrodas direktora kabinets. Iegājis iekšā, viesis kļuva agresīvs un nodarīja direktoram sāpes, pēcāk draudot arī nogalināt.

Oficiāli neapstiprināta informācija vēsta, ka varmāka turēja roku jakas kabatā, izliekoties, ka tajā atrodas ierocis. Izmantodams savu varas pozīciju, viņš nolaupīja vairākus priekšmetus 590 eiro vērtībā. Policijai par noziegumu tika paziņots vairākas stundas vēlāk.

"Diezgan vēl direktors nepaziņoja mums, bet aizbrauca uz policiju, bet tās dienas laikā problēma tika atrisināta – ar pašvaldības policijas un videoierakstu palīdzību tas cilvēks tika sazīmēts," stāstīja Gundars Važa.

Vēlu vakarā, likuma sargi devās uz varmākas dzīvesvietu. Kratīšanas laikā, nozagtais dators un mobilais telefons tika atgūti.

"Iespējamā vainīgā persona tika aizturēta un ievietota īslaicīgās aizturēšanas vietā. Šodien tiks lemts par drošības līdzekļa piemērošanu, bet visticamāk, tas nebūs tas nebūs saistīts ar brīvības atņemšanu," informēja Valsts policijas Tukuma iecirkņa priekšnieks Janeks Bahs.

Iespējamā vainīgā persona tika aizturēta un ievietota īslaicīgās aizturēšanas vietā. Piektdien, 16. aprīlī, tiks lemts par drošības līdzekļa piemērošanu, bet, visticamāk, tas nebūs saistīts ar brīvības atņemšanu.

Valsts policijas Tukuma iecirkņa priekšnieks stāsta, ka, noskaidrojot precīzākus lietas apstākļus, uzbrukums var arī neatbilst laupīšanas definīcijai.

"Šī situācija izveidojusies pamatā dēļ pedagoga profesionālās darbības. Par precīzu kvalifikāciju vēl tiks lemts, ņemot vērā izmeklēšanā noskaidrotos motīvus, visticamāk, ka kvalifikācija nepaliks laupīšana. Visticamāk, ka kvalifikācija paliks draudi nodarīt miesas bojājumus un zādzība," viņš atzina.

Par precīzu kvalifikāciju vēl tiks lemts. Ņemot vērā izmeklēšanā noskaidrotos motīvus, visticamāk, ka kvalifikācija nepaliks laupīšana, bet gan draudi nodarīt miesas bojājumus un zādzība.

Direktors darbu skolā šobrīd turpina. Domes pārstāvji tagad spriež, kā uzlabot drošību izglītības iestādēs, lai šādi gadījumi nevarētu atkārtoties.

"Skolā ir apsardzes visas nepieciešamās, kas attiecas uz telpu ugunsdrošībām un šīm visām lietām, bet tāda specifiska lieta, ja ir šādi gadījumi ar konkrētu cilvēku, tādas sistēmas mums nav kā skolai izstrādātas," norādīja Engures novada domes priekšsēdētājs.

Video: "Degpunktā" sižets

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO