Baltkrievijas opozīcijas žurnālista Romāna Protaseviča mamma Natālija.

FOTO: AP/Scanpix

Aizturētā Baltkrievijas opozīcijas žurnālista Romāna Protaseviča vecāki Natālija un Dmitrijs šobrīd dzīvo neziņā par dēla dzīvību, tomēr turpina cerēt. "Mēs esam pārliecināti, ka mūsu dēlam piespieda atzīt vainu," tā saka aizturētā 26 gadu vecā Romāna Protaseviča vecāki, vēsta raidījums "Panorāma".

Žurnālista vecāki jau vairāk nekā pusgadu dzīvo Polijā, jo bija spiesti pamest Minsku, kur nācies dzīvot patstāvīgās bailēs un draudos. Viņi aicina starptautisko sabiedrību darīt visu iespējamo, lai dēlu atbrīvotu, baidoties, ka viņu nogalinās.

Pēdējā ziņas, ko viņi ir saņēmuši par dēlu pēc aizturēšanas Minskā, ir Baltkrievijas režīmu atbalstošā medija "Telegram" kanālā nonākušā video, kurā viņu dēls stāsta, ka atrodas Minskas izolatorā, ka sadarbojas ar izmeklētājiem un atzīstas masu nekārtību organizēšanā Minskā.

"Es ar pilnu pārliecību varu teikt, ka viņš nekad neatzīs savu vainu, jo, pirmkārt, nav piedalījies masu nemieros, un, otrkārt, nekad tos nav organizējis," uzsver jaunā žurnālista tēvs Dmitrijs.

Vecākiem ir pamatotas bažas, ka Baltkrievijas cietumā Romānu spīdzina:

"Es ļoti labi zinu savu dēlu. Mēs, mūsu draugi un radinieki skaidri redzējām, ka viņa sejā ir zilumi, kas ir ļoti labi pārklāti ar kosmētiku. Es redzu, ka deguna kauls ir slīps, acīmredzot, deguns ir salauzts. Turklāt kreisais vaigs ir pietūcis.

20

Pastāv aizdomas, ka viņam ir izlauzti zobi, jo pēc videoklipa pietuvināšanas var redzēt, ka žoklis ir sabrucis un zobi izsisti, un uz vaigiem ir zilumi," par izpētīto stāsta Romāna māte Natālija.

Apcietināta arī Romāna draudzene, 23 gadus vecā Viļņas Eiropas Humanitārās universitātes studente Sofija Sapega, kura lidoja kopā ar viņu. Arī par Sofiju pēdējās ziņas ir līdzīgs.

Natālija aicina: "Pasaule, lūdzu, celieties un palīdziet! Es jūs ļoti lūdzu, jo viņi viņu nogalinās, viņi viņu nogalinās!"

Ceturtdien, 27. maijā, īpašā video konferencē Protaseviča vecāki arī pauda, ka paļaujas arī uz starptautisko cilvēktiesību institūcijas atbalstu, un viņiem ir informācija, ka par situāciju ir informēta arī Apvienoto Nāciju Organizācija

Žurnālistam pēc nogādāšanas Baltkrievijā draud ilgstošs cietumsods par "masu nekārtību organizēšanu" vai pat nāvessods, jo Baltkrievijas varasiestādes viņu iekļāvušas teroristu sarakstā. Baltkrievija ir vienīgā valsts Eiropā, kas joprojām piespriež un izpilda nāvessodu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO