FOTO: Portāla "Apollo.lv" aculiecinieks

Svētdien, 8. augustā, pie Cēsīm avarējusī nelielā Lietuvas lidmašīna bijusi atpakaļceļā no Aviācijas dienām Igaunijas Tartu apriņķī.

Par to ziņu aģentūrai BNS pavēstīja viens no pasākuma organizētājiem, Igaunijas Aviācijas muzeja izveidotājs un direktors Mati Meoss.

"Viņi kā viesi piedalījās aviošovā un devās atceļā," sacīja Meoss.

Jau ziņots, ka svētdien nelielas lidmašīnas avārijā pie Cēsīm gājis bojā Lietuvas pilsonis, bet vēl viens Lietuvas pilsonis cietis, informējuši atbildīgajie dienesti.

Valsts policija ap plkst. 13.30 saņēma informāciju, ka Cēsu novada Priekuļu pagastā, Priekuļu lidlaukā, avarējusi lidmašīna, kurā atradušies divi Lietuvas pilsoņi. Pilots avārijā gājis bojā, bet pasažieris cietis un nogādāts medicīnas iestādē.

Latvijas Civilās aviācijas aģentūras (CAA) rīcībā esošā informācija liecina, ka gaisa kuģis Priekuļu lidlaukā bija ieradies no Tartu Igaunijā un Latvijā nolaidies, lai uzpildītu degvielu.

CAA skaidro, ka pēc tehniskās nolaišanās gaisa kuģis sāka pacelšanos, lai turpinātu lidojumu uz Biržiem Lietuvā, taču pacelšanās laikā aptuveni 20 metru augstumā tika novērotas tehniskas problēmas ar dzinēju - tā darbība bija nepastāvīga. Gaisa kuģa pilots, nepabeidzot pacelšanos, mēģināja veikt ārkārtas nolaišanos turpat Priekuļu lidlaukā, tomēr nolaišanās bija neveiksmīga un gaisa kuģis avarēja lidlauka teritorijā netālu no skrejceļa.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā apstiprināja, ka pēc lidmašīnas avārijas viena persona ir mirusi negadījuma vietā, bet otra ar politraumu nogādāta slimnīcā.

Lietuvas mediji ziņo, ka bojāgājušais ir lidmašīnas īpašnieks Arvīds Šabrinsks un ka avarējušais lidaparāts ir starpkaru periodā inženiera Antana Gustaiša radītās lidmašīnas ANBO II replika.

Aviācijas inženieris, pilots, brigādes ģenerālis Gustaitis izstrādāja deviņu veidu ANBO lidmašīnas, kuras militārajā aviācijā tika plaši izmantotas pilotu apmācībā un izlūkošanā.

Gaisa kuģis bija reģistrēts Lietuvas gaisa kuģu reģistrā. Avarējušais gaisa kuģis 2020. gadā piedalījās aviācijas skatē arī Latvijā, kur tam un gaisa kuģa apkalpei tika veikta Latvijas CAA inspekcija. Bojā gājušais gaisa kuģa pilots bija ar lielu lidojuma pieredzi, ziņo CAA.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO