Ilustratīvs attēls.

FOTO: shutterstock.com

Pieprasījums pēc fiktīvas vakcinācijas pret Covid-19 ir patiešām liels, raidījumam "TV3 Ziņas" norādīja ģimenes ārsti. Šāds jautājums radies pēc tam, kad piektdien likumsargi konstatēja divas grupas, kuras simtiem cilvēku piedāvāja imitēt vakcināciju pret Covid-19.

"Labdien! Vai jūs veicat Covid-19 apliecinājuma ievadi eveseliba.lv, lai viss ir oficiāli, pret atlīdzību? Nevēlos saņemt poti, bet vēlos tikai apliecinājumu, lai saņemtu QR kodu. Ar cieņu, Artis."

Šādas vēstules ģimenes ārstu ikdienā nav retums. Sertifikātam kļūstot vērtīgākam, tai nozīmē, ka nevakcinētajiem arvien grūtāk kļūst saņemt vakcinētajiem līdzvērtīgus izklaides vai sabiedriskās dzīves pakalpojumus, pieaug centieni ārstam samaksāt, lai vakcīnu izlej podā.

TV3 Ziņām zināms, ka šis Artis no Valkas vēstuli nosūtīja vismaz divām ģimenes ārstēm. Netraucēja arī tas, ka ārste praktizē pavisam citā Latvijas nostūrī – Krāslavā. Iesniegums nonāca policijā, bet tur arī palika, jo jautāšana vien vēl neesot noziegums.

"Vērtējot policijas rīcībā esošo informāciju, netika gūti objektīvi pierādījumi par sūtītāja noziedzīgu nodomu – iespējamo kukuļdošanu. Līdz ar to, nekonstatējot noziedzīga nodarījuma sastāvu, tika pieņemts lēmums atteikt uzsākt kriminālprocesu," norāda Valsts policija.

7

Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijā problēma nav jaunums – līdzīgu piedāvājumu esot daudz, un summas variē atkarībā no lūdzēja iespējām. Taču ne tuvu visi šie gadījumi nonākot policijā.

Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas valdes loceklis Ainis Dzalbs par saviem pacientiem nav ziņojis. Tā vietā viņš ir centies izglītot. Viņš paļaujas arī uz citu kolēģu godaprātu, jo uzskata – ja laukos kaut vienam par maksu poti aizlaidīs garām plecam, to neizdosies noslēpt un par to drīz vien runās viss ciems.

"Sūta piedāvājumus gan uz telefonu, gan sociālajiem tīkliem. Ir, kas atnākuši uz pieņemšanu un izsaka šādus piedāvājumus. Ir, kas atnāk uz pieņemšanu, un rakstveidā uzrāda šādu vēlmi… šādi piedāvājumi ir.

Naudas summas tiek piedāvātas, sākot no 100 līdz 200, 300 eiro," saka Dzalbs.

7

"Ņemot vērā, ka tie ir pacienti, kurus apkalpojam ikdienā, mēs pārrunājām šo jautājumu. Vienojāmies, ka sertifikātus var saņemt, veicot vakcināciju, un absolūtais vairākums beigās saņēma vakcīnu un legālā veidā saņēma sertifikātus. Beigās apspriedām ar pacientiem, ka nauda ietaupīta un drošība ir, un prieks abiem par rezultātu. Gribētos domāt, ka ģimenes ārsti uz šādu risku neiet un šādu pakalpojumu nesniedz," turpina Dzalbs.

Plašāk skaties "TV3 Ziņas" sižetā:

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO