Kabulas starptautiskā lidosta.

FOTO: EPA/Scanpix

ASV armijai nācies apturēt evakuāciju no Kabulas starptautiskās lidostas haosa dēļ, kas radies uz skrejceļa, tā vēstī televīzijas kanāls "Sky", atsaucoties uz kādu vārdā neminētu Savienoto Valstu pārstāvi.

Avots pavēstījis, ka amerikāņi ķērušies pie lidlauka atbrīvošanas no ļaudīm, kas tur sapulcējušies, izmisīgi cenšoties izkļūt no Afganistānas galvaspilsētas, kas kritusi talibu nemiernieku rokās.

ASV pārstāvis nevarēja pateikt, uz cik ilgu laiku evakuācija tiek aizkavēta.

Viņš piebildis, ka Vašingtona vēlas izvest no Afganistānas vairākus desmitus tūkstošus afgāņu, kas sadarbojušies ar ASV un kuru dzīvības tagad ir apdraudētas. Viņus paredzēts pagaidām izvietot militārajās bāzēs Viskonsinā un Teksasā.

Kā ziņots, jau iepriekš pirmdien tika pārtraukti komerciālie avioreisi no Kabulas, jo lidostā izcēlās haoss, vairākiem tūkstošiem afgāņu izejot lidlauka teritorijā un mēģinot ielauzties lidmašīnās.

Sociālajos medijos publiskotajos videoierakstos redzams, kā cilvēki, kuriem nav biļešu, laužas augšup pa lidmašīnas trapu. savukārt citā video redzami cilvēki, kas mēģina ielauzties kādā kravas lidmašīnā.

Cenšoties pārtraukt haosu, lidostā esošie amerikāņu karavīri raidīja brīdinājuma šāvienus gaisā.

Tikmēr Aculiecinieki stāsta, ka nekārtību laikā Kabulas lidostā vismaz pieci cilvēki tikuši nogalināti.

Lidostā ieradušies tūkstošiem cilvēku, kuriem nav ne aviobiļešu, ne vīzu ieceļošanai kādā citā valstī, bet kuri vēlas atstāt Afganistānu.

ASV nacionālās drošības padomnieka vietnieks Džons Fainers pavēstījis, ka pirmdien un otrdien Kabulas lidostā tiks nogādāti ASV armijas papildspēki, lai nodrošinātu kārtību.

Jau ziņots, ka, noslēdzoties ASV un citu ārvalstu militāro kontingentu izvešanai no Afganistānas, talibi šomēnes izvērsa vispārēju uzbrukuma operāciju un īsā laikā savās rokās sagrābuši faktiski visu valsts teritoriju, bet svētdien viņu rokās krita arī Kabula.

Afganistānas prezidents Ašrafs Gani svētdien valsti atstāja.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO