FOTO: Ekrānuzņēmums no "Degpunktā" sižeta

Nomaļā vietā Olaines pusē, ko nelegālu autosacīkšu cienītāji pazīst kā Veco Jelgavas šoseju, nesen kāds vīrietis uzbrucis sievietei un centies ar varu viņu ievilkt mašīnā, taču viņa plāns neizdevās un jau pēc brīža pašam nācās bēgt un slēpt pēdas, vēsta raidījums "Degpunktā".

Vietā, kur Vecā Jelgavas šoseja aiziet strupceļā, netālu no kādas industriālas teritorijas daži apkārtējie, pieļaujams, ka vietējie strādnieki, bijuši aculiecinieki šokējošai ainai.

Ceļa malā, pie pamestas ēkas kāds vīrietis uzbrucis sievietei un ar spēku, piedraudot ar ieroci, centies ievilkt viņu savā automašīnā. Olaines policijas iecirknis, saņemot aculiecinieku ziņas par iespējamu cilvēka nolaupīšanu, reaģēja nekavējoties.

Tika aizsūtītas divas patruļpolicijas ekipāžas, stāsta Valsts policijas (VP) Olaines iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Uģis Līcis.

Sieviete bija sveika un vesela, viņai no uzbrucēja tvēriena izdevās izsprukt, taču arī varmāka no notikuma vietas bija aizlaidies, kad ieradās policija.

Likumsargiem norādīts aptuvenais virziens, kur vīrietis ar savu automašīnu devies. Talkā tika pieaicināti papildspēki un drīz vien meklētais spēkrats uziets pamests ceļmalā, nepilna kilometra attālumā no uzbrukuma vietas.

Vadītāja nekur tuvumā nebija, viņš bija nozudis mežā. Informācija, kas bija likumsargu rīcībā, neliecināja ne par ko labu un svarīgi bija atrast vīrieti agrāk kā viņš izdarītu kaut ko neprognozējamu.

Policistiem talkā nākuši daži liecinieki, kuri veiksmīgas apstākļu sagadīšanās dēļ redzējuši aizdomīgo vīru. Lūk, kādas ziņas viņi snieguši izmeklētājiem.

"Es stāvēju šajā vietā. Man vīrs te regulāri peld. Mēs uz šo vietu braucam katru rītu. Mans vīrs peldējās, bet tas vīrietis te krastā izģērbās pilnīgi kails un ielēca ūdenī. Nopeldējās, apģērbās, pamanīja, ka mašīnas brauc un ātri aizskrēja uz meža pusi. Policisti piebrauca, izkāpa un jautāja man, vai es viņu redzēju? Es teicu, ka redzēju, ka viņš tur aizskrēja. Viņš bija ar gaišas krāsas mašīnu atbraucis, marku gan nepateikšu. Jā, bija tāda. Viņu pēc tam no meža izveda policisti un vēl divas mašīnas piebrauca. Aizturēja viņu. Mēs jau pēc tam ar vīru aizbraucām," stāstīja aculieciniece.

Tika pieaicināti kinologi, kas mēģināja sameklēt vīrieti un ierocim līdzīgu priekšmetu, ko viņš izmantojis, uzbrūkot sievietei. Neilgi pēc notikuma tika aizturēts 1958. gadā dzimis vīrietis, kurš izdarītajā atzinās.

Lai atrastu ieroci, kuru vīrietis lietojis uzbrukumā, policisti piesaistījuši glābējus, jo pieļaujams, ka tieši brīdī, kad aizdomās turamais gājis peldēt, viņš, slēpjot pēdas, pistoli iemeta ezerā.

Ņemot vērā, ka šajā gadījumā izmeklēšana vēl notiek, likumsargi nevar atklāt detalizētāku informāciju par uzbrukuma motīviem un mērķiem, netiek arī precizēts, vai aizturētais agrāk bija nonācis policijas redzeslokā.

Zināms, ka vīrieša automašīnas apskates laikā salonā izmeklētājiem izdevies atrast trīs cigarešu blokus bez akcīzes, turklāt veikta arī kratīšana aizturētā dzīvesvietā. Likumsargi pastiprināti meklējuši ieročus un munīciju.

Uzietas vēl citas lietas, par ko aizdomās turamajam būs jāatbild. Proti, 225 litri dīzeļdegvielas, astoņi litri neakcizēta degvīna un papildu jau pieminētajiem smēķiem vēl 13 bloki ar tabakas izstrādājumu kontrabandu. Patlaban pirmstiesas izmeklēšana notiek pēc panta par draudiem izdarīt slepkavību un nodarīt smagus miesas bojājumus.

Video: "Degpunktā" sižets

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO