FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Trešdien, 24. novembrī, pēcpusdienā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas bataljona likumsargi, veicot ikdienas satiksmes uzraudzību ar netrafarēto automašīnu, Rīgā, Mežaparka apkārtnē manīja braucam spēkratu, kurš apdzīvotā vietā pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu par 39 km/h. Likumsargi vairākkārt lika spēkratu apturēt, taču tā vadītājs sāka bēgšanu. Par virkni pārkāpumu sākts kriminālprocess un astoņi administratīvā pārkāpuma procesi.

Trešdien pēc pulksten trijiem dienā Valsts policijas likumsargi ikdienas satiksmes uzraudzības laikā Rīgā, Mežaparka apkārtnē, fiksēja kādu "Porsche" markas spēkratu, kurš atļauto 50 km/h vietā brauca ar 89 km/h. Policisti piebrauca klāt minētajam spēkratam un lika to apturēt, taču "Porsche" spēkrata vadītājs palielināja ātrumu un sāka bēgšanu.

Reaģējot uz šo pārkāpēju, policisti vairākkārt izteica prasību apturēt transportlīdzekli, taču tā vadītājs ignorēja policijas darbinieku likumīgās prasības un turpināja bēgšanu. Par bēgošo autovadītāju tika paziņots arī citiem kolēģiem, lai piesaistītu papildu ekipāžas.

Nonākot līdz Čiekurkalna 2. līnijai, likumsargiem izdevās apturēt bēgošo spēkratu. Tā vadītājs un pasažieris izlēca no automašīnas un centās aizbēgt, taču likumsargiem ātri vien izdevās viņus aizturēt.

Bēgšanas laikā pasažieris vēl paguva ar spēkrata "Porsche" durvīm bojāt Valsts policijas automašīnu. Savukārt aizturēšanas brīdī viens no policistiem guva traumas un tika nogādāts medicīnas iestādē.

Tika noskaidrots, ka automašīnu vadīja kāds 1991. gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā. Likumsargi veica alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā, un tika konstatēts, ka vīrietis bija vadījis spēkratu, esot 1,19 promiļu reibumā.

Tāpat "Porsche" vadītājam nebija transportlīdzekļa vadīšanas tiesību, tādēļ par braukšanu reibumā un bez tiesībām ir sākts kriminālprocess.

Spēkrata vadītājs tika arī vēl pie astoņiem administratīvā pārkāpuma procesiem – gan par atļautā ātruma pārsniegšanu, gan par nepakļaušanos personai, kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu), gan par aizliedzošā luksofora signāla neievērošanu, par iebraukšanu zem zīmes "iebraukt aizliegts", gan arī par agresīvu braukšanu, nepamatotu iebraukšanu pretējā braukšanas virziena joslā, par to, ka transportlīdzeklis nebija reģistrēts noteiktā kārtībā un par to, ka transportlīdzeklim nebija aizmugurējās valsts numurzīmes.

Arī spēkrata "Porsche" pasažierim, kurš vēl nav sasniedzis pilngadību, tika sākts viens administratīvā pārkāpuma process par nepakļaušanos Valsts policijas amatpersonai.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO