Kaspars Pudāns.

FOTO: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Ukrainai trūkstot kaujas aviācijas atbalsta no citām valstīm, kas tai dotu būtisku pārsvaru, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris pulkvedis Kaspars Pudāns.

"Patlaban Ukrainā notiek lokālas cīņas. No Krievijas būtu sagaidāms, ka tās uzbrukumi būtu sinhronizēti un savstarpēji papildinoši, taču tā nav. Atsevišķos Ukrainas reģionos Krievijai ir nelieli ieguvumi, tajā skaitā Donbasā, taču tā zaudē teritorijas ziemeļos pie Harkivas un citviet. Patlaban Krievija meklē militārus mērķus Ukrainas pilsētās, cer nogriezt Ukrainas pārapgādi, taču nav informācijas, ka tas notiek sekmīgi," sacīja Pudāns.

Pulkvedis stāstīja, ka pārējās valstis patlaban palīdz Ukrainai, piegādājot militāro nodrošinājumu - Polija piegādā tankus, kas dos uzbrukuma iespējas, kā arī citas tehnikas vienības. Pudāns uzsvēra - ir nepieciešamas mācības tos efektīvi izmantot.

Pudāns atzina, ka patlaban Ukrainai pietrūkst arī kaujas aviācijas atbalsta – gaisa atbalsts dotu būtisku pārsvaru.

Tikmēr Krievijas zaudējumi ir pieauguši, ņemot vērā Krievijas aktīvāku artilērijas izmantošanu, bet tas neietekmē Ukrainas spējas – tai zaudējumi patlaban ir mazāki nekā Krievijas pusei, ņemot vērā citu taktiku.

Video: "900 sekundes" sižets

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO